Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4
Okładka Power Drive 2000 (PC)

Power Drive 2000

Gra wyścigowa w klimacie retro-futurystycznym, opracowana przez studio Megacom Games. Power Drive 2000 przedstawia alternatywną wizję roku 2000, nawiązującą do wyobrażeń przyszłości rodem z produkcji science fiction z lat 80-tych.

Wyścigi | science fiction | samochodowe | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Okładka Power Drive 2000 (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4

Power Drive 2000 to wydana na pecety gra wyścigowa utrzymana w klimacie retro-futurystycznym. Opracowało ją studio Megacom Games.

Akcja toczy się w tytułowym roku 2000, ale nie tym, który znamy z historii - trafiamy w realia wzorowane na wyobrażeniach przyszłości z produkcji science-fiction z lat 80-tych ubiegłego wieku. Otrzymujemy zatem klimat retro, świat zalany światłem neonów oraz futurystyczny samochód The Avenger 2000 wyposażony w gadatliwą sztuczną inteligencję znaną jako C.A.T.

Model jazdy jest w pełni zręcznościowy. Kluczową rolę w wypracowywaniu dobrych wyników odgrywa drifting oraz właściwe wykorzystanie dopalacza. W grze umieszczono sześć trybów zabawy i każdy z nich dostępny jest zarówno podczas samotnej rozgrywki, jak i w multiplayerze. Race Mode to standardowy wyścig, w którym staramy się uzyskać najlepszy czas lub wygrać z „duchem” stanowiącym zapis przejazdu wykonanego przez nas lub innego gracza. Z kolei w Collector Mode końcowy wynik zależy od tego, ile rozrzuconych na trasie diamentów zbierzemy. Outrun Mode to tryb, w którym musimy uciec przed policją podczas pościgu rozgrywającego się na zatłoczonych ulicach cyberpunkowego miasta. Natomiast w Vaporizer Mode na brzegach drogi ustawiony zostaje laserowy płot, a jakikolwiek kontakt z nim powoduje zniszczenie samochodu. W Gauntlet Mode naszym zadaniem jest unikanie zderzeń z przeszkodami, a trasa jest nieskończona i generowana proceduralnie. Ostatni tryb to Turbo Mode, stanowiący zwykłe wyścigi z nieograniczonymi zapasami dopalaczy.

Warto wspomnieć, że autorzy dochowali wierności tradycjom retro wyścigów i multiplayer dostępny jest nie tylko przez sieć, ale także na podzielonym ekranie. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej oprawie graficznej, która z jednej strony oferuje stylistykę wzorowaną na latach 80-tych, ale realizuje ją za pomocą nowoczesnych efektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Wymagania wiekowe Power Drive 2000

odpowiednia dla każdego wieku

Power Drive 2000 - nowy gameplay z retro-futurystycznej ścigałki
Power Drive 2000 - nowy gameplay z retro-futurystycznej ścigałki

wiadomość24 maja 2015

W celu zwiększenia zainteresowania zbiórką na Kickstarterze studio Megacom Games wypuściło zapis rozgrywki z Power Drive 2000, czyli gry wyścigowej zainspirowanej produkcjami science-fiction z lat 80-tych ubiegło wieku.

PC
PS4