Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 11:20

Saints Row IV może być zakończeniem humorystycznej sagi

Jeden z producentów gry zdradził, że Saints Row IV ma być ostatnią tak absurdalną produkcją w serii. Kolejna odsłona sagi Świętych będzie prawdopodobnie znacznie poważniejszym tytułem.

Co będzie dalej z serią Saints Row po premierze „czwórki”? Czas na zmianę kierunku? - Saints Row IV może być zakończeniem humorystycznej sagi - wiadomość - 2013-07-09
Co będzie dalej z serią Saints Row po premierze „czwórki”? Czas na zmianę kierunku?

Scott Philips, ze studia Volition Inc., powiedział na łamach portalu GameReactor, że kolejna część serii Saints Row może podążyć w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Czyżby twórcy mieli dość przekraczania kolejnych granic absurdu?

„Rozpatrujemy poważnie, że wraz z Saints Row IV nastąpi koniec pewnej sagi, tych postaci oraz Świętych, jakich znamy.” – wypowiedział się Scott Philips. Po czym swoją myśl rozwinął następująco: „Jeśli w przyszłości pojawi się więcej gier z serii Saints Row – a wiecie, że zawsze mamy taką nadzieję i wierzymy w dalsze wsparcie fanów – to będziemy ją kontynuować w innym kierunku”.

Głównym motywem Saints Row IV będzie walka z najeźdźcami z kosmosu - Saints Row IV może być zakończeniem humorystycznej sagi. - wiadomość - 2013-07-09
Głównym motywem Saints Row IV będzie walka z najeźdźcami z kosmosu

Philips dodał, że po stworzeniu Saints Row: The Third twórcy mieli czas na przemyślenie, co zrobić dalej z szaleństwem gry. „Wróciliśmy, zaczęliśmy od nowa i szybko doszliśmy do wniosków”. Jakich? Otóż autorzy produkcji chcieli od zawsze dodać do Saints Row nadnaturalne moce i w końcu zrealizują to w nadchodzącej odsłonie - wszak kto nie chciałby biegać szybciej niż poruszają się najlepsze samochody czy latać nad budynkami niczym Superman?

Jednakże skala absurdów jest dla zespołu deweloperskiego coraz trudniejsza do przekroczenia, a oryginalnych pomysłów „z jajem” powoli zaczyna brakować, dlatego twórcy snują plany o zmianie kierunku, w jakim zmierzą ewentualnie następne przygody Świętych. W związku z tym bardzo możliwe, że Saints Row V, o ile takowa odsłona powstanie, pójdzie w ślady cyklu Grand Theft Auto i będzie stanowić dlań poważną konkurencję.

Studio Volition Inc. kończy obecnie prace nad Saints Row IV, które po raz kolejny zaoferuje „jajcarską” rozgrywkę na – miejmy nadzieję – wysokim poziomie. Jak interesująco i z jak dużą dawką czarnego humoru zapowiada się nowa część, przekonacie się ogladając zapisy rozgrywki z konwentu PAX East i targów E3, a także czytając nasze wrażenia z gry.

Premiera „czwórki” odbędzie się w Polsce 23 sierpnia 2013 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.