Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 08:59

Saints Row IV z prawie 7-minutowym zapisem z rozgrywki

Firma Deep Silver opublikowała nagranie wideo z czwartej odsłony Saints Row, zakręconej gry akcji z otwartym światem. Filmik pochodzi z tegorocznego konwentu PAX East, który odbył się 11-13 marca, i prezentuje m.in. nowości, jakie zobaczymy w „czwórce”.

Firma Deep Silver udostępniła niemal 7-minutowy gameplay z produkcji Saints Row IV, pochodzący z dema pokazanego na PAX East w marcu bieżącego roku. Nagranie zostało okraszone komentarzem Jima Boone’a, starszego producenta gry. Przedstawiciel studia Volition Inc., twórców tej gangsterskiej serii, prezentuje w akcji możliwości, jakie czekają graczy w nowej odsłonie. W grze wcielimy się w prezydenta Stanów Zjednoczonych i ponownie trafimy w objęcia miasta Steelport.

Święci powrócą w czwartej odsłonie pod koniec sierpnia tego roku - Saints Row IV z prawie 7-minutowym zapisem z rozgrywki - wiadomość - 2013-05-10
Święci powrócą w czwartej odsłonie pod koniec sierpnia tego roku

Na początek zaprezentowano walkę wręcz, która doczekała się drobnych zmian względem Saints Row: The Third, a następnie pokazano działanie nowych broni, poczynając od Inflato-Ray (nadmuchuje głowę przeciwnika, a po chwili zostaje z niego miazga), a kończąc na Dubstep gun (wskazane NPC-e zaczynają tańczyć w rytmie dubstepu). W dalszej części komentator filmiku porusza się po nieco mroczniej wyglądającym mieście (w oddali widać maszyny obcych) monster truckiem, rozjeżdżając co popadnie, oraz prezentuje system ulepszania spluw.

Główny bohater gry obejmie obowiązki prezydenta Stanów Zjednoczonych - Saints Row IV z prawie 7-minutowym zapisem z rozgrywki - wiadomość - 2013-05-10
Główny bohater gry obejmie obowiązki prezydenta Stanów Zjednoczonych

W grze nie zabraknie wyzwań, w których zasiądziemy za sterami mecha i zasiejemy postrach wśród mieszkańców Steelport, nabijając przy tym kabzę za odpowiednio efektowne niszczenie wszystkiego, co nawinie się pod rękę. Na deser Jim Boone pozostawił moce, jakie otrzyma bohater. Bieganie z prędkością światła, przeprowadzanie potężnych ataków z powietrza, zamrażanie czy telekineza – to normalka w bardziej futurystycznym niż w przypadku poprzednich części świecie.

To wszystko zostanie polane toną specyficznego, ale charakterystycznego dla cyklu humoru. Fani mogą być spokojni o gagi – końcowa scena w zaprezentowanym wideo powinna wzbudzić skojarzenia z filmową trylogią Matrix, a dokładnie z jej bohaterem – Neo, w którego wcielił się aktor Keanu Reeves.

W „czwórce” zmierzymy się z inwazją obcych  - Saints Row IV z prawie 7-minutowym zapisem z rozgrywki - wiadomość - 2013-05-10
W „czwórce” zmierzymy się z inwazją obcych

Kolejna część przygód „Świętych” ma być jeszcze bardziej zwariowana, jeszcze bardziej futurystyczna i jeszcze bardziej absurdalna. Choć pod względem rozgrywki będzie to nadal gra akcji w konwencji TPP z otwartym światem pełnym zadań pobocznych, to na brak nowej zawartości nie będziemy raczej narzekać. Przeciwnikami głównego bohatera i jego gangsterskiej paczki, z którą wkroczy do Białego Domu, będą… kosmici, a nam przyjdzie rozprawić się z nimi za pomocą specjalnych mocy, których pozazdrościłby niejeden heros z komiksów Marvela. Po więcej szczegółów odsyłamy Was nie tylko do filmiku, ale również do tego newsa i zapowiedzi autorstwa Kwiścia.

Premiera Saints Row IV na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 została zaplanowana na 20 sierpnia (USA) i 23 sierpnia 2013 roku (Europa).

Saints Row IV z prawie 7-minutowym zapisem z rozgrywki - ilustracja #5Fundamentem Saints Row IV był samodzielny dodatek do Saints Row: The Third, zatytułowany Enter the Dominatrix. Firma THQ, poprzedni wydawca gry, była tak zachwycona zawartością, jaką stworzyło studio Volition Inc., że wyszła z pomysłem, by rozbudować to, co udało się już zrealizować, i wydać tytuł w późniejszym czasie, ale jako pełnoprawną odsłonę „Świętych”. Nic się nie zmieniło po wykupieniu praw do marki przez niemiecki koncern Koch Media i czwarta odsłona humorystycznej gry akcji w gangsterskich klimatach zadebiutuje pod koniec sierpnia bieżącego roku.