Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 08:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Shadow Warrior potwierdzone. Grę robi polskie studio Flying Wild Hog

Studio Flying Wild Hog, znane z przyzwoitej strzelanki Hard Reset, potwierdziło na Facebooku, że pracuje z firmą Devolver Digital nad nową odsłoną kultowej gry Shadow Warrior.

Polskie studio Flying Wild Hog poinformowało na Facebooku, że tworzy nową odsłonę gry Shadow Warrior. Projekt powstaje we współpracy z firmą Devolver Digital, wydawcą głośnej gry niezależnej – Hotline Miami. Niestety na ten czas nie posiadamy większej ilości informacji. Co prawda, uruchomiono oficjalną stronę produkcji, ale obecnie świeci ona pustkami.

Shadow Warrior potwierdzone na Facebooku. - Shadow Warrior potwierdzone. Grę robi polskie studio Flying Wild Hog - wiadomość - 2013-05-10
Shadow Warrior potwierdzone na Facebooku.

Pierwsze plotki na temat tej produkcji pojawiły się wczoraj i jak widać dość szybko zostały potwierdzone przez samego dewelopera. Niestety nie pokuszono się nawet o ujawnienie platform docelowych. Więcej informacji o nowej grze mamy poznać w najbliższym czasie.

Shadow Warrior to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez kultowe studio 3D Realms. Gra została wydana przez firmę GT Interactive w maju 1997 roku. Produkcja korzystała z usprawnionej technologii znanej z innego, klasycznego już tytułu - Duke Nukem 3D. Historia opowiada o niejakim Lo Wangu, pracującym jako ochroniarz w korporacji Zilla Enterprises, która planowała podbić Japonię używając do tego celu strasznych stworów. Gdy Lo się o tym dowiedział, rzucił pracę, a jego szef rozpętał z nim wojnę wysyłając na sprawnego zabójcę kilka potworów. Rozgrywkę może wyobrazić sobie każdy, kto grał w Duke Nukem 3D, gdyż Shadow Warrior jest niemalże klonem tego tytułu.

Więcej informacji na temat Shadow Warrior poznamy w najbliższym czasie. - Shadow Warrior potwierdzone. Grę robi polskie studio Flying Wild Hog - wiadomość - 2013-05-10
Więcej informacji na temat Shadow Warrior poznamy w najbliższym czasie.

Studio Flying Wild Hog zostało założone w 2009 roku przez byłych pracowników takich firm jak CD Projekt Red i City Interactive. Deweloper zasłynął strzelanką Hard Reset z września 2011 roku. Gra zebrała przyzwoite oceny na całym świecie, osiągając średnią na serwisie Metacritic wynoszącą 73 punkty. Z naszą opinią dotyczącą tej produkcji zapoznacie się w tym miejscu.