Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Cornerstone: The Song of Tyrim (PC)
OkładkaCornerstone: The Song of Tyrim (PC)

Cornerstone: The Song of Tyrim PC

RPG akcji z elementami trójwymiarowej platformówki, stworzone przez niezależne studio Overflow Games. Cornerstone: The Song of Tyrim zabiera nas do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez wikingów.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | crafting | RPG akcji

Cornerstone: The Song of Tyrim Premiera PC

26kwietnia2016

producent: Overflow Games wydawca: Phoenix Online

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cornerstone: The Song of Tyrim

Gothic 3

Risen 3: Władcy Tytanów

Bastion

Cornerstone: The Song of Tyrim na PC to RPG akcji z elementami trójwymiarowej platformówki. Tytuł stworzyła ekipa Overflow Games, a stroną wydawniczą zajęła się firma Phoenix Online Publishing, znana z takich produkcji jak Moebius: Empire Rising czy też Cognition: An Erica Reed Thriller.

Fabuła

Fabuła Cornerstone: The Song of Tyrim nie należy do szczególnie rozbudowanych. Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie zamieszkiwanej przez wikingów. Bohaterem jest młody chłopak o imieniu Tyrim, który postanawia odnaleźć zaginionych mieszkańców wsioski Borja. Rzecz jasna zadanie to nie będzie łatwe i wpląta go w poważne tarapaty.

Mechanika

Produkcja studia Overflow Games łączy w sobie cechy rozmaitych gatunków. Przede wszystkim jest to zręcznościowy RPG akcji, w którym podróżujemy po otwartym świecie, podzielonym na osiem egzotycznych wysp, na których możemy poświęcać się rozmaitym aktywnościom. Oprócz tego w Cornerstone: The Song of Tyrim na PC nie brakuje elementów znanych z platformówek oraz gier logicznych, a wszystko to uzupełnia system craftingu, pozwalający na wytwarzanie przedmiotów (broń, zbroje, wyposażenie) z pozyskanych rzeczy.

Tyrim to zwinny chłopak, który nie patyczkuje się w czasie walki i okłada przeciwników rozmaitymi narzędziami mordu, w tym pałkami, toporami itd. Oprócz tego swoje umiejętności wykorzystuje także podczas rozwiązywania opartych na fizyce łamigłówek, jak również w trakcie podróży. W grze poruszamy się bowiem nie tylko pieszo, ale również przy użyciu rozmaitych gadżetów i pojazdów – pływamy chociażby na statkach, „ślizgamy się” po piasku na desce windsurfingowej, czy też szybujemy dzięki rozłożonej tkaninie, robiącej za spadochron.

Kwestie techniczne

Cornerstone: The Song of Tyrim na PC to niezależna produkcja, więc deweloperzy nie dysponowali wielkim budżetem. W związku z tym gra pod względem technicznym nie zachwyca, ale też szczególnie nie razi – to po prostu nieźle wyglądająca, kreskówkowa pozycja z realistycznym systemem fizyki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cornerstone: The Song of Tyrim: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cornerstone: The Song of Tyrim Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP2)