Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Mechanic Simulator 2017 (PC)
OkładkaTrain Mechanic Simulator 2017 (PC)

Mechanik taboru kolejowego 2017 PC

Train Mechanic Simulator 2017 | Train Service

Symulacja, w której wcielamy się w serwisanta pociągów, stworzona przez niezależny zespół Si7 Studio. Akcja toczy się w otwartym świecie o powierzchni około 25 kilometrów kwadratowych.

Symulacje | pociągi | maszyny i urządzenia

Mechanik taboru kolejowego 2017 Premiera PC

24marca2017

pudełko PL

24marca2017

Steam

24marca2017

producent: Si7 Studio wydawca: PlayWay wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mechanik taboru kolejowego 2017

Euro Truck Simulator 2

Car Mechanic Simulator 2018

Car Mechanic Simulator 2015

Mechanik taboru kolejowego 2017 to kolejna gra symulacyjna w portfolio wydawniczym polskiej firmy PlayWay, znanej głównie dzięki takim produkcjom, jak Car Mechanic Simulator 2015, Truck Mechanic 2015 czy Helicopter: Natural Disasters. Produkcja, która pojawiła się na platformie PC, jest dziełem zespołu Si7 Studio, a została zapowiedziana w dość niecodzienny sposób. W 2016 roku wydawca poinformował bowiem, że trwają prace nad Złotym Pociągiem – dodatkiem do omawianego tutaj tytułu, o którym wówczas nikt jeszcze nie słyszał.

Mechanika

Jak sugeruje nazwa, w grze Mechanik taboru kolejowego 2017 gracz wciela się w mechanika lokomotyw. Pierwszym krokiem, jaki podejmujemy po przyjęciu określonego zlecenia, jest zbadanie poszczególnych części, by następnie wymienić lub naprawić zużyte podzespoły. W naszym zakładzie serwisowym pojawiają się zarówno nowoczesne, elektryczne pojazdy, jak i spalinowe, a nawet parowe maszyny. Każda z dziewięciu lokomotyw została zaopatrzona w unikalne elementy, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie nie tylko w sposobie ich naprawy, lecz także w ilości dostępnych części do montażu, których znalazło się tutaj około tysiąca. W zależności od usterki konkretnego składu, serwisu mogą wymagać mniejsze elementy (maźnice, świece, cylindry) lub części o znacznie większych gabarytach (wózki jezdne, przekładnie napędowe).

Sam serwis odbywa się natomiast na trzech stołach, dedykowanych częściom mechanicznym, elektrycznym oraz hydraulicznym. Chcąc zaopatrzyć się w nowe podzespoły, składamy zamówienia na specjalnym tablecie. Co ciekawe, od czasu do czasu musimy również zasiąść za sterami pociągu serwisowego, w celu odholowania zepsutej lokomotywy lub postawienia na tory wykolejonej maszyny (w tym przypadku robimy użytek ze specjalnego dźwigu). Akcja przenosi się wówczas na otwartą mapę o powierzchni 25 kilometrów kwadratowych. Samo prowadzenie składu zrealizowano w zręcznościowy sposób, ograniczając rolę gracza do regulacji prędkości pociągu i przestawiania zwrotnic.

Zadania podzielono na 75 scenariuszy, a w zamian za ich wykonywanie otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na rozwój warsztatu, tym samym otrzymując możliwość radzenia sobie z coraz szerszą gamą problemów i szybszego wykonywania swoich obowiązków.

Kwestie techniczne

Mechanik taboru kolejowego 2017 cechuje się przyzwoitej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługuje również przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Mechanik taboru kolejowego 2017 cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Mechanik taboru kolejowego 2017: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mechanik taboru kolejowego 2017 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 560 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Quad Q9550 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 950 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 8/10