Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Mechanic Simulator 2017 (PC)

Mechanik taboru kolejowego 2017 PC

Train Mechanic Simulator 2017 | Train Service

Symulacja, w której wcielamy się w serwisanta pociągów, stworzona przez niezależny zespół Si7 Studio. Akcja toczy się w otwartym świecie o powierzchni około 25 kilometrów kwadratowych.

Symulacje | pociągi | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Train Mechanic Simulator 2017 (PC)

producent: Si7 Studio

wydawca: PlayWay

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2017

24marca2017

pudełko PL

24marca2017

Steam

Mechanik taboru kolejowego 2017 to kolejna gra symulacyjna w portfolio wydawniczym polskiej firmy PlayWay, znanej głównie dzięki takim produkcjom, jak Car Mechanic Simulator 2015, Truck Mechanic 2015 czy Helicopter: Natural Disasters. Produkcja, która pojawiła się na platformie PC, jest dziełem zespołu Si7 Studio, a została zapowiedziana w dość niecodzienny sposób. W 2016 roku wydawca poinformował bowiem, że trwają prace nad Złotym Pociągiem – dodatkiem do omawianego tutaj tytułu, o którym wówczas nikt jeszcze nie słyszał.

Mechanika

Jak sugeruje nazwa, w grze Mechanik taboru kolejowego 2017 gracz wciela się w mechanika lokomotyw. Pierwszym krokiem, jaki podejmujemy po przyjęciu określonego zlecenia, jest zbadanie poszczególnych części, by następnie wymienić lub naprawić zużyte podzespoły. W naszym zakładzie serwisowym pojawiają się zarówno nowoczesne, elektryczne pojazdy, jak i spalinowe, a nawet parowe maszyny. Każda z dziewięciu lokomotyw została zaopatrzona w unikalne elementy, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie nie tylko w sposobie ich naprawy, lecz także w ilości dostępnych części do montażu, których znalazło się tutaj około tysiąca. W zależności od usterki konkretnego składu, serwisu mogą wymagać mniejsze elementy (maźnice, świece, cylindry) lub części o znacznie większych gabarytach (wózki jezdne, przekładnie napędowe).

Sam serwis odbywa się natomiast na trzech stołach, dedykowanych częściom mechanicznym, elektrycznym oraz hydraulicznym. Chcąc zaopatrzyć się w nowe podzespoły, składamy zamówienia na specjalnym tablecie. Co ciekawe, od czasu do czasu musimy również zasiąść za sterami pociągu serwisowego, w celu odholowania zepsutej lokomotywy lub postawienia na tory wykolejonej maszyny (w tym przypadku robimy użytek ze specjalnego dźwigu). Akcja przenosi się wówczas na otwartą mapę o powierzchni 25 kilometrów kwadratowych. Samo prowadzenie składu zrealizowano w zręcznościowy sposób, ograniczając rolę gracza do regulacji prędkości pociągu i przestawiania zwrotnic.

Zadania podzielono na 75 scenariuszy, a w zamian za ich wykonywanie otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na rozwój warsztatu, tym samym otrzymując możliwość radzenia sobie z coraz szerszą gamą problemów i szybszego wykonywania swoich obowiązków.

Kwestie techniczne

Mechanik taboru kolejowego 2017 cechuje się przyzwoitej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługuje również przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Mechanik taboru kolejowego 2017

Wymagania wiekowe Train Mechanic Simulator 2017

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mechanik taboru kolejowego 2017

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 560 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad Q9550 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GT 950 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 8/10
Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej
Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej

Recenzja 27 marca 2017, 14:27

To, do czego muszę się jednak przyczepić, to kwestie techniczne, co już niejako stało się tradycją w przypadku różnorodnych symulatorów. Graficznie tytuł prezentuje się zwyczajnie średnio – niedostatki wizualne przykrywane są masą filtrów rozmywających, choć nie w takim stopniu, aby uniemożliwić nam zlokalizowanie poszczególnych elementów lokomotywy. Naprawę utrudnia jednak fatalnie działająca kamera – to już kolejny tytuł z tej serii, w którym zamiast zamartwiać się lokalizacją zepsutej części, wkurzamy się z powodu niesamowitych trudności związanych z koniecznością ustawienia odpowiedniej perspektywy na wybrane elementy lokomotyw. Tyczy się to zwłaszcza napraw związanych z silnikiem, gdzie dotarcie do małych elementów wymaga sporej cierpliwości właśnie ze względu na szwankującą kamerę.