Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2017, 17:37

autor: Draug

Wieści ze świata (Delta Force / GOG.com, Warhammer od EKO Software, Train Mechanic Simulator 2017) 24/3/2017

Dziś piszemy o udostępnieniu prawie całej serii Delta Force w sklepie GOG.com, współpracy Bigben Interactive z Games Workshop, której pierwszym owocem będzie „Hack and Slash” w świecie Warhammer Fantasy Battle od twórców How to Survive, oraz o premierze gry Mechanik taboru kolejowego 2017 (ang. Train Mechanic Simulator 2017). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Seria Delta Force trafiła do oferty sklepu GOG.com

Katalog rodzimej platformy dystrybucji cyfrowej GOG.com został zasilony kolejnymi wartymi uwagi grami z dawnych lat – tym razem mowa o serii taktycznych strzelanek Delta Force od firmy Novalogic. Dotyczy to następujących pozycji:

 1. Delta Force
 2. Delta Force 2
 3. Delta Force: Land Warrior
 4. Delta Force: Task Force Dagger
 5. Delta Force: Black Hawk Down (Platinum Pack z dodatkiem Team Sabre)
 6. Delta Force: Xtreme

Co ciekawe, ekipa GOG.com pokusiła się o zaimplementowanie w prawie wszystkich tych grach pewnych poprawek przygotowanych przez społeczność fanów, dzięki którym działają tryby wieloosobowe, a błędów jest trochę mniej. Wersje tych samych produkcji dostępne na Steamie nie zawsze oferują podobne udogodnienia – no i nie wspierają nowych systemów operacyjnych, co stało się już wizytówką polskiego sklepu. Do 27 marca wszystkie wymienione wyżej tytuły można kupić w cenie obniżonej o 66–75%.

Wieści ze świata (Delta Force / GOG.com, Warhammer od EKO Software, Train Mechanic Simulator 2017) 24/3/2017 - ilustracja #1

Twórcy How to Survive robią „Hack and Slasha” w świecie Warhammera

Wydawca Bigben Interactive zawarł porozumienie z firmą Games Workshop, na mocy którego powstanie więcej pecetowych i konsolowych gier wideo opartych na licencji Warhammer Fantasy Battle. Pierwszy owoc tej współpracy stanowi nienazwany jeszcze projekt studia EKO Software (twórców serii How to Survive), o którym wiadomo na razie tyle, że będzie reprezentował – jak żadna dotychczasowa gra w świecie Warhammera Fantasy – gatunek „Hack and Slash”. Nie ulega więc wątpliwości, że otrzymamy pozycję nastawioną na akcję, ale trudno powiedzieć, czy chodzi o izometryczne RPG akcji w stylu Diablo, czy o trzecioosobowego slashera a la God of War (na Zachodzie termin „hack’n’slash” stosuje się raczej do tej drugiej kategorii gier, ale twórcom How to Survive bliższa jest pierwsza grupa). Informacje takie jak tytuł produkcji, docelowe platformy sprzętowe czy grywalne rasy mają zostać ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Mechanik taboru kolejowego 2017 debiutuje na rynku

Dziś rodzima firma PlayWay wypuściła na rynek grę Train Mechanic Simulator 2017, na półkach sklepowych w Polsce umieszczoną pod tytułem Mechanik taboru kolejowego 2017 i dostępną w ramach serii wydawniczej Polskie Symulatory od Cenegi. Jak sam tytuł wskazuje, jest to produkcja polegająca na naprawianiu pociągów, poniekąd podobna do znanej serii Car Mechanic Simulator – z tą różnicą, że tutaj akcja toczy się w otwartym świecie, w którym gracz na własną rękę szuka pojazdów do zreperowania zamiast czekać, aż te same wjadą do jego warsztatu. Tytuł możecie kupić na Steamie w cenie czasowo obniżonej do 11,99 euro (ok. 51 zł; po 30 marca koszt wzrośnie do 14,99 euro), ale taniej wyjdzie Wam zaopatrzenie się w egzemplarz w jednym z polskich sklepów – oferty znajdziecie w naszej Growej Porównywarce Cenowej obok.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Cloud Pirates
 2. Skyforge
 3. Titanfall 2
 4. Northgard
 5. Wonder Boy: The Dragon's Trap
 6. Destiny: Rise of Iron
 7. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - Heavensward
 8. Blaster Master Zero
 9. Yo-kai Watch 2: Bony Spirits
 10. Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Dark Souls III: The Ringed City – zwiastun na premierę
 2. Bulletstorm: Full Clip Edition – zwiastun na premierę
 3. Mechanik taboru kolejowego 2017 – zwiastun na premierę
 4. Titanfall 2 – Colony Reborn
 5. The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier – epizod #3: Above the Law
 6. Rain World – opening
 7. Destiny: Rise of Iron – Age of Triumph
 8. Day of Infamy – zwiastun na premierę
 9. Mass Effect: Andromeda – zwiastun na premierę: Sara Ryder
 10. Shiness: The Lightning Kingdom – zwiastun rozgrywki #3
 11. Prey – Tylko Yu może ocalić świat (PL)
 12. Injustice 2 – Zerwane przymierze, cz. 3: Supergirl (PL)
 13. AereA – zapowiedź #1