Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCXSXPS4XONE3DS
Okładka Blaster Master Zero (PC)
OkładkaBlaster Master Zero (PC)

Blaster Master Zero

Hybryda dwuwymiarowej platformówki i prostego shoot’em upa, opracowana przez studio Inti Creates. Tytuł stanowi kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 1988 roku. Duet głównych bohaterów tworzą zdolny naukowiec Jason Frudnick i Fred, czyli odkryta przez niego, tajemnicza istota.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blaster Master Zero Premiera

9mar2017

Switch 3DS

14cze2019

PC

29cze2020

PS4

30cze2021

XONE XSX

Blaster Master Zero to dwuwymiarowa platformówka od studia Inti Creates (twórcy m.in. serii Azure Striker Gunvolt i Bloodstained: Ritual of the Night). Produkcja jest kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej jeszcze w 1988 roku.

Fabuła

Zdolny naukowiec Jason Frudnick odkrył tajemniczą istotę, nazwał ją Fred i zabrał do swojego laboratorium na badania. Pewnego dnia coś poszło nie tak i stworzenie uciekło przez dziurę, która pojawiła się znikąd. Jason nie zastanawiał się długo i udał się w pogoń za Fredem. Szybko trafił do jaskini, w której czekał już na niego zaawansowany technologicznie pojazd Sophia-III. W ten sposób rozpoczęła się przygoda nietypowej pary bohaterów.

Mechanika

Blaster Master Zero to oldskulowa platformówka, podzielona na dwa rodzaje rozgrywki. W pierwszym akcję obserwujemy z boku, skaczemy po platformach, pokonujemy przeszkody i walczymy z wrogami używając pojazdu Sophia-III. Od czasu do czasu wychodzimy jednak z maszyny i przemierzamy kolejne lokacje pieszo. W tym trybie kamera unosi się nad bohatera, a sama gra zamienia się w prostą strzelankę. W obu trybach czekają na nas potyczki z bossami, np. latającym, wielkim mózgiem czy też przerośniętym i zmutowanym krabem. Każdy z „szefów” ma unikalny wachlarz ataków, które należy poznać, by odnosić sukcesy.

Kwestie techniczne

Blaster Master Zero charakteryzuje się nie tylko klasycznym podejściem do rozgrywki, ale także oprawą graficzną, która do złudzenia przypomina tytuły z czasów 8-bitowych konsol. Dodatkowo to samo można powiedzieć o udźwiękowieniu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Blaster Master Zero cena w dniu premiery: 40,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Blaster Master Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blaster Master Zero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 500 MB HDD Windows 7/8.1/10
Switch
3DS
PC
PS4
XONE
XSX