Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONE
Okładka Wonder Boy: The Dragon's Trap (PC)
OkładkaWonder Boy: The Dragon's Trap (PC)

Wonder Boy: The Dragon's Trap

Opracowany przez studio Lizardcube uwspółcześniony remake klasycznej, 8-bitowej platformówki Wonder Boy III: The Dragon’s Trap z 1989 roku. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca, który ma za zadanie zabić przyczajonego w jaskini smoka.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D

Wonder Boy: The Dragon's Trap Premiera

18kwi2017

PS4 XONE Switch

8cze2017

PC

producent: Lizardcube wydawca: Dotemu Strona oficjalna

Gry podobne do Wonder Boy: The Dragon's Trap

Ori and the Blind Forest

Shank

Mighty No. 9

Wonder Boy: The Dragon’s Trap to wydany na platformę PC, PS4 itd. remake klasycznej 8-bitowej platformówki z 1989 roku, zatytułowanej Wonder Boy III: The Dragon’s Trap. Pierwowzór opracowało studio Westone, a odświeżoną wersję wyprodukował zespół Lizardcube.

Fabuła

Wcielamy się w tytułowego Wspaniałego Chłopca, który ma za zadanie zabić przyczajonego w jaskini smoka. Niestety, wykonanie tej misji ściąga na niego magiczną klątwę, przeobrażającą go w człekokształtnego jaszczura. Kampania obraca się wokół prób odwrócenia tego zaklęcia.

Mechanika

Tak jak 8-bitowy pierwowzór, wydane na platformę PC, PS4 itd. Wonder Boy: The Dragon’s Trap to klasycznie zrealizowana dwuwymiarowa platformówka, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem map, gromadzeniem przedmiotów, unikaniem pułapek i walką z przeciwnikami. Zabawę zaczynamy jako ludzki wojownik z bogatym zestawem magicznych przedmiotów. Nie trwa to jednak długo, gdyż po zabiciu smoka klątwa powoduje, że przeobrażamy się w człekokształtnego jaszczura i tracimy ekwipunek. Na pocieszenie zyskujemy zdolność zionięcia ogniem oraz przykucania. W sumie na pokonanie czeka pięć potężnych smoków, pełniących role bossów. W trakcie kampanii bohater przechodzi zatem jeszcze inne transformacje, a każda z nich nadaje mu wygląd jakiegoś zwierzęcia oraz zestaw powiązanych z nim umiejętności. Jako mysz uczy się wspinać po niektórych ścianach, będąc piranią może oddychać pod wodą, forma lwa zapewnia mu dostęp do potężnego miecza, a przeobrażenie się w sokoła pozwala latać. Każde z tych przekształceń jest bezpośrednio związane z ostatnim pokonanym bossem, tak więc nie mamy kontroli nad tym, w co zamieni się nasza postać.

Po pierwszym liniowym poziomie struktura gry rozgałęzia się, pozwalając nam swobodnie eksplorować system połączonych map i decydować, jakich zadań się podejmiemy. Dostęp do części lokacji jest jednak możliwy dopiero po odblokowaniu określonej formy Wonder Boya. Podczas rozgrywki musimy także gromadzić złoto, za które kupujemy nowy ekwipunek.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem z 1989 roku największą zmianą jest oczywiście oprawa graficzna. Została ona opracowana od zera i oferuje wysoką rozdzielczość, kreskówkowy styl i płynne animacje. Poprawiono również sterowanie. Natomiast fabuła, układ poziomów i mechanika pozostały takie, jak w oryginalnej wersji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wonder Boy: The Dragon's Trap cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Wonder Boy: The Dragon's Trap

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wonder Boy: The Dragon's Trap Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10
 • Zalecane:
 • Dual Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10
PC
PS4
XONE
Switch