Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPS4PCXONE
Okładka Wonder Boy: The Dragon's Trap (Switch)

Wonder Boy: The Dragon's Trap

Opracowany przez studio Lizardcube uwspółcześniony remake klasycznej, 8-bitowej platformówki Wonder Boy III: The Dragon’s Trap z 1989 roku. W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca, który ma za zadanie zabić przyczajonego w jaskini smoka.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D

Okładka Wonder Boy: The Dragon's Trap (Switch)

producent: Lizardcube

wydawca: DotEmu

Strona oficjalna

data premiery gry:

18kwi2017

PS4 XONE Switch

8cze2017

PC

Wonder Boy: The Dragon’s Trap to wydany na platformę PC, PS4 itd. remake klasycznej 8-bitowej platformówki z 1989 roku, zatytułowanej Wonder Boy III: The Dragon’s Trap. Pierwowzór opracowało studio Westone, a odświeżoną wersję wyprodukował zespół Lizardcube.

Fabuła

Wcielamy się w tytułowego Wspaniałego Chłopca, który ma za zadanie zabić przyczajonego w jaskini smoka. Niestety, wykonanie tej misji ściąga na niego magiczną klątwę, przeobrażającą go w człekokształtnego jaszczura. Kampania obraca się wokół prób odwrócenia tego zaklęcia.

Mechanika

Tak jak 8-bitowy pierwowzór, wydane na platformę PC, PS4 itd. Wonder Boy: The Dragon’s Trap to klasycznie zrealizowana dwuwymiarowa platformówka, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem map, gromadzeniem przedmiotów, unikaniem pułapek i walką z przeciwnikami. Zabawę zaczynamy jako ludzki wojownik z bogatym zestawem magicznych przedmiotów. Nie trwa to jednak długo, gdyż po zabiciu smoka klątwa powoduje, że przeobrażamy się w człekokształtnego jaszczura i tracimy ekwipunek. Na pocieszenie zyskujemy zdolność zionięcia ogniem oraz przykucania. W sumie na pokonanie czeka pięć potężnych smoków, pełniących role bossów. W trakcie kampanii bohater przechodzi zatem jeszcze inne transformacje, a każda z nich nadaje mu wygląd jakiegoś zwierzęcia oraz zestaw powiązanych z nim umiejętności. Jako mysz uczy się wspinać po niektórych ścianach, będąc piranią może oddychać pod wodą, forma lwa zapewnia mu dostęp do potężnego miecza, a przeobrażenie się w sokoła pozwala latać. Każde z tych przekształceń jest bezpośrednio związane z ostatnim pokonanym bossem, tak więc nie mamy kontroli nad tym, w co zamieni się nasza postać.

Po pierwszym liniowym poziomie struktura gry rozgałęzia się, pozwalając nam swobodnie eksplorować system połączonych map i decydować, jakich zadań się podejmiemy. Dostęp do części lokacji jest jednak możliwy dopiero po odblokowaniu określonej formy Wonder Boya. Podczas rozgrywki musimy także gromadzić złoto, za które kupujemy nowy ekwipunek.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem z 1989 roku największą zmianą jest oczywiście oprawa graficzna. Została ona opracowana od zera i oferuje wysoką rozdzielczość, kreskówkowy styl i płynne animacje. Poprawiono również sterowanie. Natomiast fabuła, układ poziomów i mechanika pozostały takie, jak w oryginalnej wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Wonder Boy: The Dragon's Trap

Klasyfikacja PEGI Wonder Boy: The Dragon's Trap

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wonder Boy: The Dragon's Trap

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10
  • Zalecane: Dual Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10
Wonder Boy: The Dragon’s Trap - zapowiedziano remake klasycznej platformówki z 1989 r.
Wonder Boy: The Dragon’s Trap - zapowiedziano remake klasycznej platformówki z 1989 r.

wiadomość3 czerwca 2016

Studio Lizardcube zapowiedziało grę Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Zgodnie z tytułem będzie to remake klasycznej platformówki 2D Wonder Boy III: The Dragon's Trap, wydanej pierwotnie w 1989 roku na konsole Sega Master System i Sega Game Gear.

PC
PS4
XONE
Switch