Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS3PS4PSVSwitchX360WiiU
Okładka Shantae: Half-Genie Hero (PC)

Shantae: Half-Genie Hero

Przygotowana przez ekipę studia Way Forward Technologies dwuwymiarowa platformówka, stanowiąca kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 2002 roku na konsolce Game Boy Color. Akcja gry Shantae: Half-Genie Hero toczy się w krainie, zainspirowanej Baśniami Tysiąca i Jednej Nocy.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D | crowdfunding

Okładka Shantae: Half-Genie Hero (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

20gru2016

PS4 PC PSV XONE WiiU

8cze2017

Switch

Shantae: Half-Genie Hero to dwuwymiarowa platformówka na WiiU, Switch itd. należąca do serii zapoczątkowanej w 2002 roku na konsoli przenośnej Game Boy Color. Grę wyprodukowało studio WayForward, czyli ten sam zespół, który opracował wszystkie poprzednie odsłony.

Akcja toczy się w pełnej magii krainie inspirowanej Baśniami tysiąca i jednej nocy. Tytułowa bohaterka jest hybrydą łączącą po połowie cechy człowieka i dżina. Jej długie włosy są na tyle mocne, aby mogły służyć jako bat w walce. Ponadto poprzez wykonanie określonych ruchów tanecznych brzuchem potrafi przeobrazić się w kilka rodzajów magicznych bestii. Opowieść zaczyna się pewnej nocy, gdy Shantae budzi ze snu dziwne przeczucie. Podążając za głosem własnej intuicji dociera ona do tajemniczej fontanny. Po dotknięciu znajdującej się w niej wody zostaje przeniesiona do cudownego wymiaru dżinów. Niestety, ta podróż jednocześnie powoduje uwolnienie prastarego zła, które bohaterka będzie musiała teraz pokonać. Kampania podzielona zostanie na rozdziały. Każdy z nich wprowadza nowe wątki fabularne oraz dodatkowe typy przeciwników, a na jego końcu musimy stoczyć bitwę z potężnym bossem.

Shantae: Half-Genie Hero jest tradycyjną platformówką 2D wzorowaną na seriach Castlevania i Metroid. Oznacza to, że struktura poziomów jest w dużym stopniu otwarta i sami decydujemy o kolejności eksplorowania poszczególnych fragmentów świata. Istotną rolę odgra system rozwoju bohaterki. Podczas przygód gromadzi ona punkty doświadczenia. Służą one do zakupu dodatkowych ruchów tanecznych, które pozwalają na transformacje w nowe rodzaje bestii. Sporo miejsc początkowo jest niedostępnych i dopiero po pewnym czasie, po zdobyciu nowych umiejętności, będziemy mogli powrócić i pokonać przeszkodę. Zabawę wzbogacają pomysłowe zagadki logiczne.

Mocną stroną Shantae: Half-Genie Hero jest jakość wykonania. Oprawa graficzna łączy trójwymiarowe otoczenie z płynnie animowanymi dwuwymiarowymi postaciami. Wszystko to utrzymane jest w przyjemnej dla oka kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Gry podobne do Shantae: Half-Genie Hero

Klasyfikacja PEGI Shantae: Half-Genie Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shantae: Half-Genie Hero

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom II X6 1035T 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 7850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 8/10
Minimalne: Dual Core 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 310 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)

Platformówka Shantae: Half-Genie Hero odniosła sukces na Kickstarterze
Platformówka Shantae: Half-Genie Hero odniosła sukces na Kickstarterze

wiadomość24 września 2013

Autorom DuckTales: Remastered, czyli ludziom ze studia WayForward, udało się zgromadzić na Kickstarterze 400 tysięcy dolarów potrzebnych na wyprodukowanie platformówki Shantae: Half-Genie Hero. Gra zmierza na PC oraz praktycznie każdą konsolę poza Nintendo 3DS.

PC
PSV
XONE
WiiU
X360
PS3
PS4
Switch