Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls (3DS)
OkładkaYo-kai Watch 2: Fleshy Souls (3DS)

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls 3DS

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls to druga odsłona popularnej serii gier jRPG przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców, która jest największym konkurentem cyklu Pokemon.

RPG | fantasy | turowe | podróże w czasie | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls Premiera 3DS

30lipca2014

producent: Level 5 wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls

Pokemon X

Pokemon Moon

Spider-Man: Turf Wars

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls na konsoli Nintendo 3DS to druga odsłona niezwykle popularnego w Japonii cyklu jRPG, który tworzony jest z myślą o młodszych graczach. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała w 2013 roku i z miejsca stała się wielkim przebojem w swej ojczyźnie, co poskutkowało pojawieniem się serialu animowanego, filmów kinowych oraz całej masy gadżetów z głównymi bohaterami. Marka Yo-kai trafiła na rynki zachodnie dopiero w 2015 roku. Za produkcję Yo-kai Watch 2: Bony Spirits odpowiada studio Level-5, które założone zostało w 1998 roku. Deweloperzy dali się poznać dzięki wielu grom jRPG, takim jak Ni no Kuni, White Knight Chronicles czy Rogue Galaxy.

Fabuła

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls kontynuuje historię przedstawioną w pierwszej części serii. Gracze mogą ponownie wybierać pomiędzy głównym bohaterem (Nathan) lub bohaterką (Katie). Gra rozpoczyna się po tym jak tajemniczy Yo-kai sprawia, że protagonista zapomniał całkowicie o wydarzeniach z oryginalnego Yo-kai Watch. Po tym jak w ręce herosa trafia ponownie specjalny zegarek, pozwalający wejść w kontakt z przyjaznymi duszkami, powoli odzyskuje stracone wspomnienia i postanawia znaleźć złośliwego sprawcę całego zamieszania.

Mechanika

Akcja gry nadal rozgrywa się w niewielkim mieście Springdale, po którym możemy swobodnie podróżować, szukając ukrytych w najrozmaitszych zakamarkach Yo-kai. Twórcy wprowadzili również nowe lokacje poza miasteczkiem, do których dostaniemy się wybierając podróż pociągiem. W pewnym momencie bohater będzie również mógł podróżować w przeszłość, trafiając do Springdale na ponad 50 lat przed jego narodzinami.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim pomaganie napotkanym ludziom i duszkom – często przeszkadzają nam jednak w tym inne, mniej przyjazne Yo-kai. Natrafiając na któreś z nich, toczymy turowe pojedynki. Nagrodą jest możliwość zaprzyjaźnienia się z danym stworkiem i korzystanie z jego umiejętności w późniejszym czasie.

W grze możemy spotkać setki Yo-kai, podzielonych na kilka plemion, różniących się dostępnymi umiejętnościami oraz unikalnymi słabościami. Produkcja, podobnie jak gry z cyklu Pokemon, dostępna jest w dwóch wersjach (Bony Spirits i Fleshy Souls). Różnią się one rodzajem dostępnych w grze Yo-kai, a także drobnymi szczegółami fabuły.

Kwestie techniczne

Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls oferuje kolorową i pełną życia oprawę graficzną oraz sympatyczną ścieżkę dźwiękową. Warto dodać, że nasze drużyny Yo-kai możemy przetestować w starciach ze znajomymi posiadającymi grę, korzystając z opcji rozgrywek wieloosobowych przez lokalną sieć bezprzewodową.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Yo-kai Watch 2: Fleshy Souls: Odpowiednia dla każdego wieku.