Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS2
Okładka Rogue Galaxy (PS4)

Rogue Galaxy

Rogue Galaxy, jest połączeniem gatunku cRPG z dynamiczną akcją, wykonanym w mangowym stylu. W grze śledzimy losy Jestera Rogue’a - odważnego poszukiwacza przygód, którego największym marzeniem jest opuszczenie swojej ojczystej planety.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Rogue Galaxy (PS4)

data premiery gry:

30sty2007

PS2

5gru2015

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Japońska firma Level 5 była znana do tej pory głównie ze swoich dwóch produkcji na konsolę PS2 - Dark Cloud 2 i Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Kolejna produkcja owego studia, czyli Rogue Galaxy, jest połączeniem gatunku cRPG z dynamiczną akcją, wykonanym w mangowym stylu.

Fabuła opowiada o losach niejakiego Jestera Rogue’a, walecznego i męskiego osobnika, który wiedzie marny żywot na Ziemi, a jego największym marzeniem jest się z niej wydostać. Pewnego dnia główny bohater zatrzymuje się w pustynnym mieście w celu zarobienia grosza u lokalnych władz. Nie jest to jednak praca jego marzeń. Wszystko zmienia się, kiedy wielka bestia pojawia się w pobliżu bram miasta, a ulice wypełniają się najróżniejszego rodzaju strasznymi potworami. Kiedy wydaje się, że już nic nie uchroni Jestera przed niechybną śmiercią, pewien tajemniczy człowiek zeskakuje z dachu i unicestwia zagrażające życiu głównego bohatera kreatury. Po tym wydarzeniu nasz heros zostaje wcielony do bandy kosmicznych piratów. Jednak, aby nie było zbyt nudno, awanturnicza załoga zostaje zaatakowana przez kolejne bestie i wymarzona przygoda Rogue’a się zaczyna.

Walka w grze odbywa się w czasie rzeczywistym. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje broni: z małym zasięgiem oraz do walki na odległości zdecydowanie większe. Pojedyncze naciśnięcie przycisku ataku zadaje zwykłe obrażenia przeciwnikowi, ale istnieje również możliwość łącznie ciosów ofensywnych w kombinacje, które powodują dużo większe zniszczenia. Wędrując po świecie gry mamy możliwość znalezienia niezwykłych przedmiotów. Nie są to jednak tylko zwykłe fiolki uzupełniające punkty życia, lecz także obiekty pozwalające nauczyć się naszemu bohaterowi nowych ataków specjalnych.

Za grafikę w grze odpowiedzialny jest niezwykle popularny system cel-shading sprawiający, iż warstwa wizualna nabiera kreskówkowego charakteru. Ten sposób wyświetlania obrazu znakomicie pasuje do Rogue Galaxy i z doskonale budującą nastrój muzyką tworzy spójną całość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rogue Galaxy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rogue Galaxy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Osiem gier z PlayStation 2 zadebiutuje dziś na PlayStation 4
Osiem gier z PlayStation 2 zadebiutuje dziś na PlayStation 4

wiadomość5 grudnia 2015

Firma Sony ujawniła, że dziś wieczorem w PlayStation Store ukaże się osiem produkcji z konsoli PlayStation 2 przeznaczonych na PlayStation 4. Wśród nich znajdzie się m.in. Dark Cloud, Grand Theft Auto 3 i Twisted Metal: Black.

Gra Rogue Galaxy na amerykańskich półkach sklepowych
Gra Rogue Galaxy na amerykańskich półkach sklepowych

wiadomość6 lutego 2007

Oczekiwana przez fanów japońskiego RPG gra Rogue Galaxy już od zeszłego tygodnia jest do nabycia w amerykańskich sklepach. Za stworzenie wspomnianej produkcji odpowiada firma Level 5, znana z bardzo dobrze przyjętej serii Dark Cloud czy też gry Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Tytuł dostępny jest dla posiadaczy konsoli PS2.

Znamy szczegóły Rogue Galaxy

wiadomość4 sierpnia 2005

Firma Level 5 postanowiła podać do publicznej wiadomości nieco szczegółów na temat swojej najnowszej produkcji Rogue Galaxy, gry RPG osadzonej w klimatach S-F, o której do tej pory wiadomo było niewiele. Gra Rogue Galaxy przeznaczona na platformę PS2 ukaże się w Japonii w grudniu tego roku a wydaniem jej zajmie się firma Sony.

PS2
PS4