Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4XONE
Okładka Skyforge (Switch)

Skyforge

Dystrybuowana w modelu free-to-play gra MMORPG przygotowana we współpracy studia Allods Team (Allods Online) z utytułowaną ekipą Obsidian Entertainment. Akcja gry osadzona została w świecie łączącym elementy fantasy z futurystyczną technologią science-fiction.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Okładka Skyforge (Switch)

producent: Allods Team

wydawca: My.Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

16lip2015

PC

12kwi2017

PS4

10lis2017

XONE

4lut2021za 17dni

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skyforge to gra MMORPG na PC, PS4 i XONE, oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Odpowiada za nią studio Allods Team, twórcy Allods Online, a w produkcji pomagał zespół Obsidian Entertainment.

Akcja gry osadzona została w świecie łączącym elementy fantasy oraz science-fiction. Choć wirtualne uniwersum zamieszkuje wiele różnych ras, możemy wcielić się jedynie w człowieka. Na osłodę pozostaje fakt, iż heros ma w sobie boski pierwiastek, którego pełne wykorzystanie stanowi zresztą centralny punkt rozgrywki. Ostatecznym celem każdego gracza jest osiągnięcie boskości, bowiem tylko dzięki temu będziemy w stanie odeprzeć zagrażającą światu inwazję.

Gracze wybierają również między kilkunastoma klasami, z których wiele jest bardzo nietypowych i nie przypomina profesji obecnych w konkurencyjnych produkcjach. Do naszej dyspozycji oddano m.in. Cryomancera specjalizującego się w zamrażaniu przeciwników, Lightbendera manipulującego magią światła czy chociażby Kinetica potrafiącego zmieniać rzeczywistość przy pomocy umysłu. W odróżnieniu od innych gier z gatunku, w Skyforge w dowolnej chwili i bez konsekwencji możemy zmienić naszą specjalizacją – również podczas walki.

Po wykreowaniu postaci udajemy się w świat szukać zadań do wypełnienia, skarbów do zgromadzenia i przeciwników do zabicia. Walka jest mieszanką rozwiązań znanych z gier MOBA oraz gier akcji, choć oprócz zręczności graczy, również i statystyki oraz umiejętności bohatera odgrywają znaczącą rolę. Ściśle współgra z tym system rozwoju. Za sukcesy nagradzani jesteśmy specjalnymi klejnotami, które wydajemy potem na ulepszanie statystyk i umiejętności bohaterów w specjalnym drzewku określanym jako Ascension Atlas.

Oprócz rozwijania umiejętności i statystyk herosa, budujemy także kult jego wyznawców. Odpowiadanie na wezwanie poddanych oraz ratowanie ich z opresji zapewnia nie tylko tradycyjne nagrody, ale i specjalne punkty, liczone w osobnym rankingu. Poziom oddania wiernych reprezentują nie tylko cyfry, ale także i sam świat gry – najpotężniejszym graczom są stawiane imponujące posągi.

Skyforge oferuje w pełni trójwymiarową grafikę o wysokim poziomie detali. Na potrzeby projektu opracowano nowy silnik graficzny, gdyż dostępne na rynku cudze technologie nie spełniały do końca wymagań Allods Team.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 23 GB

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Skyforge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Skyforge

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.6 GHz/AMD Athlon II X4 2.6 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4870 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Testujemy grę Skyforge – sieciowe RPG z boskim potencjałem
Testujemy grę Skyforge – sieciowe RPG z boskim potencjałem

Przed premierą 21 marca 2015, 15:00

W kwestii samej historii warto zwrócić uwagę także na fakt, że poznajemy ją głównie poprzez dialogi czy krótkie cut-scenki. O ile filmowe przerywniki zrealizowano w dość efektowny sposób, tak konwersacja niestety nie powala. Teksty są dość oklepane i odniosłem wrażenie, że prezentowane wówczas zbliżenia mają tylko jeden cel – pokazania modeli poszczególnych postaci. Te z oczywistych względów są niezwykle imponujące – nie chodzi o samo ich wykonanie, a bardziej o schemat, jaki przyjęto przy ich tworzeniu. Z racji tego, że większość występujących w grze herosów to istoty o boskim pierwiastku, praktycznie każdy z nich wygląda „bosko”. Podczas tworzenia męskiego bohatera mamy do wyboru jedynie sylwetki rodem z pism kulturystycznych (na kilkanaście dostępnych opcji da się znaleźć dosłownie jedną z inną muskulaturą), zaś przy wyborze damskiej strony... Cóż, bez wdawania się w szczegóły powiem tylko, że twórcy najwyraźniej postawili sobie za punkt honoru, aby w kwestii wyglądu oraz animacji niektórych części ciała zawstydzić autorów serii Dead or Alive. I szczerze powiedziawszy, w pełni im się to udało, choć wygląda to chwilami naprawdę absurdalnie.

PC
PS4
XONE
Switch