Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 11:22

autor: Arantasar

Skyforge – 16 lipca ruszają otwarte beta-testy MMO od Obsidianu

16 lipca rozpoczną się otwarte beta-testy gry Skyforge – MMORPG tworzonego przez Allods Team i Obsidian Entertainment. Produkcja osadzona jest w świecie łączącym elementy fantasy i sci-fi. Początkowo graczom zostanie udostępnionych pięć różnych klas, jednak wraz z postępem prac będzie dodawana nowa zawartość. Tytuł opiera się na licencji free-to-play.

16 lipca rozpoczną się otwarte beta-testy gry Skyforge. - Skyforge – 16 lipca ruszają otwarte beta-testy MMO od Obsidianu - wiadomość - 2015-07-03
16 lipca rozpoczną się otwarte beta-testy gry Skyforge.

W czwartek 16 lipca rozpoczną się zapowiedziane w kwietniu otwarte beta-testy gry Skyforge. Za produkcję odpowiadają dwa studia – rosyjskie Allods Team (jego członkowie współpracowali przy tworzeniu m.in. Evil Islands, Etherlords czy Heroes of Might and Magic V) oraz amerykańskie Obsidian Entertainment (South Park: Kijek Prawdy, Pillars of Eternity). Tytuł osadzony jest w uniwersum łączącym elementy fantasy i science-fiction. Gracze wcielają się w nim w herosów obdarzonych nadludzkimi mocami, którzy muszą obronić świat przed atakiem najeźdźców z innego wymiaru. Początkowo wersja beta zaoferuje pięć różnych klas – w zamkniętej części testów były to lightbender, paladyn, cryomancer oraz berserker i gunner – jednak wraz z postępem prac dostępna zawartość będzie poszerzana o nowe elementy.

Produkcja ma być oparta na modelu free-to-play. Oznacza to obecność mikrotransakcji. Choć nie znamy jeszcze szczegółów, to najprawdopodobniej za realną gotówkę będziemy mogli kupić wirtualna walutę – a tej jest kilka rodzajów. W dodatku różne przedmioty (czasami tego samego typu) potrafią wymagać innego środka płatniczego, przez co system staje się dość skomplikowany.

Aby dołączyć do otwartych beta-testów należy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. W odpowiednim momencie na poziomie zarządzania kontem pojawi się możliwość pobrania klienta. Osoby uczestniczące w testach od pierwszego tygodnia otrzymają dodatkowo kostium mechanika dla swoich postaci. Z kolei gracze, którzy zdecydowali się na wsparcie produkcji poprzez wykupienie specjalnych pakietów założycielskich (ich ceny zaczynały się od 17,99 euro, czyli ok. 75 złotych), będą mogli rozpocząć zabawę tydzień wcześniej, od czwartku 9 lipca. Tytuł przeznaczony jest dla posiadaczy komputerów osobistych.

Skyforge to gra MMORPG oparta na licencji free-to-play. Za produkcję odpowiadają zespoły Allods Team i Obsidian Entertainment. Akcja tytułu toczy się w świecie łączącym elementy fantasy z futurystyczną technologią science-fiction. Mechanika zabawy podporządkowana jest klasycznym schematom gatunku i sprowadza się do eksploracji, wykonywania zadań, gromadzenia skarbów oraz walki. Atutem gry jest wysokiej jakości oprawa, stworzona za pomocą autorskiego silnika graficznego.