Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 11:12

autor: Renox

Star Wars: Battlefront – wyciekła lista broni oraz pojazdów z zamkniętej wersji alfa

Rozpoczęte wczoraj zamknięte testy alfa gry Star Wars: Battlefront sprawiły, że część osób zdecydowała się przekopać przez pliki gry i ujawnić sporo informacji na temat testowej edycji wspomnianego tytułu. Poznaliśmy więc między innymi listę dostępnej broni czy nazwy pojazdów. Nie brakuje tu również... emotek.

Wyciekło sporo informacji z alfa testów gry Star Wars: Battlefront. - Star Wars: Battlefront – wyciekła lista broni oraz pojazdów z zamkniętej wersji alfa - wiadomość - 2015-07-03
Wyciekło sporo informacji z alfa testów gry Star Wars: Battlefront.

Od wczoraj wybrani użytkownicy platformy Origin mogą uczestniczyć w alfa testach do gry Star Wars: Battlefront. Niedawno pisaliśmy dla Was o wycieku nagrań prezentujących rozgrywkę, natomiast teraz, również dzięki nieoficjalnym informacjom ujawnionym tym razem przez jednego z użytkowników forum NeoGAF (kryjącego się pod pseudonimem JumPeRJumPzZ), mamy okazję poznać kilka interesujących szczegółów na temat wspomnianych testów, a tym samym - broni czy pojazdów dostępnych podczas rozgrywki. Skoro twórcy szczędzą nam konkretów dotyczących tej mocno wyczekiwanej strzelaniny FPP, trzeba sobie jakoś radzić, prawda?

Zamknięta alfa oferować ma zarówno multiplayer, jak i kooperacyjne zadania. W przypadku tego pierwszego mowa jest o trybie Walker Assault rozgrywanym na Hoth, natomiast opcję drugą stanowią misje odbywające się na planecie Tatooine, która, co ciekawe, najprawdopodobniej dwukrotnie zmienia się w ciągu doby – mowa o „wariancie” słonecznym oraz tym o zmierzchu.

W plikach gry znaleziono również sporo rodzajów broni dostępnej podczas zabawy. Wspomina się tu o takich modelach jak E11, A280, DH17, DL44, DLT19, DLT20a, SE14c albo T21. Niewykluczone, że w pełnej wersji gry otrzymamy dostęp do większej liczby pukawek. Nie brakuje też informacji na temat pojazdów. Klient Origin „mówi” o takich cackach jak T-65 X-Wing, TIE Fighter, Lambda Shuttle, Y-Wing, Tie-Bomber, Corellian Corvette, Nebulon B Frigate, ISD (Imperial Star Destroyer), AT-ST, AT-AT, TIE Interceptor oraz 74-Z Speeder Bike. Niektóre z nich pojawią się najprawdopodobniej dopiero w finalnej wersji Star Wars: Battlefront, natomiast inne pewnie w ogóle nie będą grywalne, np. Gwiezdny Niszczyciel czy Home One.

Ekran startowy dla wersji alfa. - Star Wars: Battlefront – wyciekła lista broni oraz pojazdów z zamkniętej wersji alfa - wiadomość - 2015-07-03
Ekran startowy dla wersji alfa.

W plikach nie ma informacji na temat wyszukiwarki serwerów, jednak pojawia się tutaj system dobierania drużyn, tzw. matchmaking, który być może zaimplementowany został tymczasowo, wyłącznie za sprawą organizowanych alfa testów. Nie brakuje również kilku ciekawostek, np. emotek, które gracze mogą między sobą rozsyłać. Wśród nich znaleźć możemy podobno te będące prostymi animacjami, jak również te, które odzwierciedlają sygnał SOS albo wiadomość alarmującą naszych współtowarzyszy o niskim stanie zdrowia.

Podsumowując, powyższe informacje to niemały zbiór interesujących ciekawostek, których z czasem niewątpliwie będzie przybywać. Premiera Star Wars: Battlefront odbędzie się w naszym kraju 19 listopada bieżącego roku na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.