Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2015, 10:38

autor: Góral

ARK: Survival Evolved - milion egzemplarzy sprzedanych w ciągu miesiąca

Studio Wildcard poinformowało, że survivalowa gra ARK: Survival Evolved w ciągu miesiąca rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Jest to znakomity wynik, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że gra obecnie dostępna jest tylko na PC-tach w ramach Steam Early Access.

ARK: Survival Evolved, gra survivalowa z dinozaurami, idzie jak burza. 11 czerwca donosiliśmy, że twórcom udało się sprzedać ponad 400 tys. egzemplarzy produkcji, ale dane te są już mocno nieaktualne. Obecnie tytuł może się pochwalić wynikiem przekraczającym milion sprzedanych kopii, przy czym należy pamiętać, że mówimy o nieukończonym projekcie dostępnym w ramach Steam Early Access. Spora ilość egzemplarzy, bo około 400 tys. sztuk, rozeszła się ostatnio podczas letniej wyprzedaży w sklepie Valve, nawet pomimo tego iż gra nie doczekała się zbyt dużej obniżki. Dodatkowo warto zauważyć, że jest to jeden z najpopularniejszych survivalowych tytułów. Słynne DayZ również rozeszło się w milionie egzemplarzy w około miesiąc po premierze. Rust od twórców Garry’s Mod potrzebował jednak na przekroczenie tej magicznej liczby dwóch miesięcy. Krótko pisząc, deweloperzy zdecydowanie mają się z czego cieszyć.

ARK: Survival Evolved – ponad milion graczy poskramia dinozaury. - ARK: Survival Evolved - milion egzemplarzy sprzedanych w ciągu miesiąca - wiadomość - 2015-07-03
ARK: Survival Evolved – ponad milion graczy poskramia dinozaury.
ARK: Survival Evolved w skrócie:
  • Deweloper: Studio Wildcard
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 2 czerwca 2015 roku (Early Access na PC), pełna wersja ukaże się w połowie 2016 roku
  • Inne: sprzedano ponad milion egzemplarzy w ciągu miesiąca

Jesse Rapczak, współzałożyciel studia Wildcard, stwierdził, że na popularność projektu wpłynęło kilka rzeczy, w tym wspomniana promocja na Steamie, premiera filmu Jurassic World, ale przede wszystkim poczta pantoflowa i streamerzy, którzy transmitują rozgrywkę z ARK: Survival Evolved na potęgę.

Jednocześnie warto wspomnieć, że ostatnio ukazała się wersja na komputery Mac i system operacyjny Linux. Wydania te, oraz edycja na Windowsa, umożliwiają rozgrywki międzyplatformowe (w tym przypadku bardziej pasuje określenie międzysystemowe).

Gra dostępna będzie w ramach wczesnego dostępu do połowy 2016 roku, kiedy to zadebiutuje pełna wersja. Jednocześnie deweloperzy mają zamiar wydać ARK: Survival Evolved także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.