Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2013, 12:05

autor: Adrian Werner

Obsidian Entertainment pomoże przy produkcji rosyjskiego MMORPG Skyforge

Firmy Obsidian Entertainment i Allods Team ogłosiły, że połączą siły przy produkcji gry MMORPG Skyforge. Projekt oparty zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami i zadebiutuje w przyszłym roku.

Studia Obsidian Entertainment i Allods Team ogłosiły, że będą współpracowały przy produkcji pecetowego MMORPG Skyforge. Projekt został zapowiedziany po raz pierwszy w zeszłym roku, a jego premiera zaplanowana została na 2014 r. Warto uściślić, że głównym deweloperem jest rosyjskie Allods Team, a Obsidian Entertainment jedynie pomaga przy procesie produkcyjnym.

  1. Skyforge – oficjalna rosyjska strona gry

Akcja gry osadzona zostanie w świecie łączącym elementy fantasy oraz science-fiction. Produkcja oparta będzie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Na potrzeby Skyforge opracowano nowy silnik graficzny, gdyż dostępne na rynku cudze technologie nie spełniały do końca wymagań Allods Team.

W Skyforge zagramy w przyszłym roku. - Obsidian Entertainment pomoże przy produkcji rosyjskiego MMORPG Skyforge - wiadomość - 2013-05-19
W Skyforge zagramy w przyszłym roku.

Gra wystartuje z piętnastoma klasami postaci. Autorzy na razie nie chcą zdradzić konkretów na ten temat i ograniczają się do stwierdzenia, że kilka z dostępnych profesji będzie bardzo egzotycznych. Walka oparta ma być na tradycyjnych rozwiązaniach MMORPG. Oznacza to, że większe znaczenie będą miały umiejętności i statystyki bohaterów niż zręczność kierujących nimi graczy.

Allods Team to oczywiście zespół, który stworzył grę Allods Online. Studio w zeszłym roku wydanie zwiększyło zatrudnienie i do ekipy która pracuje nad Skyforge dołączyli weterani takich deweloperów jak Akella czy Gaijin Entertainment, w tym główny projektant Heroes of Might & Magic V. W ten sposób autorzy zagwarantowali, że nie ucierpi rozwój pierwszego ich projektu.

Obsidian Entertainment pomoże przy produkcji rosyjskiego MMORPG Skyforge - ilustracja #2 Allods Online to gra MMORPG oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Jej akcja toczy się w świecie łączącym tradycyjne fantasy z elementami mitologii słowiańskiej. Gra pozostaje jednym z najdroższych rosyjskich projektów w historii - jej produkcja pochłonęła 12 milionów dolarów.