Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2013, 12:15

autor: Sarge

Guild Wars nie będzie dalej rozwijany przez studio ArenaNet

Wygląda na to, że fani pierwszej części Guild Wars nie doczekają się już nowej zawartości do tego tytułu. Studio ArenaNet zamierza w pełni skoncentrować się na wspieraniu Guild Wars 2, które ukazało się na rynku w ubiegłym roku.

Studio ArenaNet ogłosiło na oficjalnej stronie internetowej, że przestało pracować nad rozwijaniem pierwszej części Guild Wars. Twórcy chcą w pełni skupić się na wspieraniu kontynuacji, aczkolwiek pierwowzór nie pozostanie zupełnie bez opieki.

Na początek warto zaznaczyć, że pierwsza odsłona Guild Wars wraz ze wszystkimi dodatkami pozostanie grywalna. Twórcy nie będą jednak dalej rozwijać swojej ośmioletniej gry, koncentrując się na wspieraniu Guild Wars 2. Fani pierwowzoru nie zostaną jednak na lodzie, bo dalej będzie działać zautomatyzowany serwis zajmujący się naprawianiem krytycznych błędów technicznych.

Mimo zaprzestania prac nad rozwojem Guild Wars, gra pozostanie grywalna - Guild Wars nie będzie dalej rozwijany przez studio ArenaNet - wiadomość - 2013-05-19
Mimo zaprzestania prac nad rozwojem Guild Wars, gra pozostanie grywalna

Deweloper ma nadzieję, że gracze dobrze zrozumieją jego intencje przy wprowadzaniu tych zmian w kwestii polityki wspierania Guild Wars: „Chcieliśmy, by nasza gra była w stanie sama zadbać o siebie. Choć nie będziemy produkować do niej nowej zawartości, to Live Team nadal będzie w pobliżu, by wykonywać krytyczne poprawki do zawieszania się rozgrywki lub innych poważnych problemów”.

Guild Wars to popularna gra MMO, która została wydana na świecie w kwietniu 2005 roku przez firmę NCsoft. W Polsce tytuł doczekał się debiutu niecałe dwa miesiące później za sprawą firmy CDP.pl (wtedy jeszcze występującej pod nazwą CD Projekt). Produkcja studia ArenaNet zgromadziła wokół siebie spore grono zwolenników, którzy zostali z nią nawet po ubiegłorocznej premierze sequela.