Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2017, 17:51

Playerunknown's Battlegrounds następnym wielkim hitem Wczesnego Dostępu

Playerunknown's Battlegrounds, sieciowa gra akcji studia Bluehole, trafiła wczoraj do fazy Dczesnego Dostępu na platformie Steam i błyskawicznie wspięła się na szczyt listy światowych bestsellerów.

Kiedy w lipcu ubiegłego roku otrzymaliśmy wiadomość, że Brendan Greene, twórca moda Battle Royale do drugiej i trzeciej części serii Arma oraz H1Z1: King of the Hill, pracuje wraz ze studiem Bluehole, Inc. nad własną produkcją, można było się spodziewać, że zainteresuje się nią sporo graczy. Ale popularność Playerunknown’s Battlegrounds zaskoczyła chyba nawet samych twórców. Chociaż gra dopiero wczoraj trafiła do fazy wczesnego dostępu, już znalazła ponad 50 tysięcy nabywców (za SteamSpy). Tytuł podbił tym samym szczyt listy globalnych bestsellerów, zbierając przy okazji naprawdę niezłe oceny – niemal trzy czwarte recenzji zamieszczonych na Steamie jest pozytywnych.

Wizja polowania na innych graczy na dużych mapach skusiła dziesiątki tysięcy osób. - Playerunknown's Battlegrounds następnym wielkim hitem wczesnego dostępu - wiadomość - 2017-03-24
Wizja polowania na innych graczy na dużych mapach skusiła dziesiątki tysięcy osób.

Gracze szczególnie chwalą deweloperów za bardziej taktyczne, realistyczne podejście do tematu: celne oko i zwinne palce nie wystarczą, by odnosić tutaj sukcesy. Zauważają też, że w porównaniu do wielu tytułów wypuszczanych we wczesnym dostępie, Battlegrounds oferuje naprawdę sporo zawartości. Dzieło Bluehole jest także naprawdę ładne wizualnie, a twórcom udało się uniknąć ogromu wszelkiej maści błędów – co jest częstym problemem w przypadku gier nadal znajdujących się w produkcji. Powtarzającym się zarzutem jest natomiast kiepska optymalizacja: nawet gracze z bardzo dobrym sprzętem narzekają na regularne spadki płynności. To jednak jedno z tych niedociągnięć, które na przestrzeni sześciu miesięcy (według deweloperów gra właśnie tyle czasu ma zostać w fazie wczesnego dostępu) zdecydowanie da się poprawić.

We wczesnym dostępie niełatwo się wybić, ale Battlegrounds chyba nie miało z tym większych problemów. - Playerunknown's Battlegrounds następnym wielkim hitem wczesnego dostępu - wiadomość - 2017-03-24
We wczesnym dostępie niełatwo się wybić, ale Battlegrounds chyba nie miało z tym większych problemów.

Wygląda więc na to, że Playerunknown’s Battlegrounds to kolejna produkcja, która stała się hitem jeszcze przed oficjalną premierą. Miejmy tylko nadzieję, że deweloperzy po początkowym sukcesie nie spoczną na laurach i dostarczą obiecane elementy: dodatkowe animacje, bronie czy pojazdy oraz, przede wszystkim, możliwość modowania gry. Jeśli twórcy nie natrafią na poważniejsze przeszkody, w pełną wersję zagramy najpóźniej wczesną jesienią. Co ciekawe, studio Bluehole zapowiedziało, że nie ma zamiaru zwiększać ceny swojego dzieła po premierze – zostanie więc ona na poziomie 29,99 dolarów (około 120 złotych).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Gra Playerunknown’s Battlegrounds na Steamie