Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Delta Force: Land Warrior (PC)

Delta Force: Land Warrior PC

Po raz trzeci mamy możliwość wcielić się w rolę komandosa elitarnych sił specjalnych US Force. Tym razem gra oferuje całkowicie nowy, w pełni trójwymiarowy i akcelerowany engine graficzny.

Akcji | FPP | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka Delta Force: Land Warrior (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2000

19lutego2001

pudełko PL

Land Warrior to kolejna część jednej z najbardziej znanych symulacji działań taktycznych jednostki specjalnej spod znaku Delta Force. Wcielamy się w doskonale wyszkolonego komandosa z jednostki Delta Force, operującej w punktach zapalnych konfliktów militarnych na całym świecie. Do wykonania jest wiele trudnych i niebezpiecznych misji, które mogą zakończyć się sukcesem jedynie przy perfekcyjnej współpracy wszystkich żołnierzy z drużyny. Sama konstrukcja gry oparta jest na tym samym systemie, który jest wykorzystywany do szkolenia prawdziwych żołnierzy. Mimo tego, iż trójwymiarowy engine graficzny nie jest perfekcyjny, to jednak idealnie nadaje się do wiernej symulacji realistycznego otoczenia działań bojowych.

W trybie single player dowodzimy najskuteczniejszym oddziałem szturmowym, jaki dotychczas powstał. Każde zadanie wymaga określenia taktyki dla poszczególnych żołnierzy, których największym atutem są dywersyjne działania z ukrycia. Ponieważ obszar operacyjny Delta Force jest bardzo szeroki, będziemy musieli ratować zakładników z rąk arabskich ekstremistów w cieniu piramid, czy też chronić tajne obiekty wojskowe przed atakiem terrorystycznym. Jako ciekawostkę można dodać, iż w czwartej misji nasz oddział komandosów musi zmierzyć się z doskonale wyszkolonymi i uzbrojonymi terrorystami z Polski.

Gra pozostawia niezapomniane wrażenia po rozgrywce w trybie wieloosobowym, do którego głównie została stworzona. Można bez wahania powiedzieć, iż jest to jedna z najlepszych gier tego typu.

  • Gra powstała na tym samym engine, którego użyto do stworzenia narzędzia szkoleniowego US Army - Elite Land Warrior Soldiers.
  • Nowe rodzaje broni takie jak: strzelby, karabiny maszynowe, broń ciężkia czy wyrzutniki granatów.
  • Możliwość wyboru postaci spośród wielu różnych żołnierzy, z których każdy posiada indywidualne umiejętności.
  • Edytor Misji umożliwiający stworzenie własnych scenariuszy do rozgrywki w trybach single lub multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 50  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 521 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Delta Force: Land Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Delta Force: Land Warrior

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Delta Force: Land Warrior - recenzja gry

Recenzja 20 grudnia 2000, 14:07

Ale od początku, po intro ukazuje nam się główne menu. Zadecydujemy tam czy chcemy zagrać w single czy też multi, czy też poprzez Internet na serwerze NovaWorld, a także możemy przystosować ustawienia graficzne i dźwiękowe gry do naszego komputera. Gdy zajdzie taka potrzeba, uaktualnić grę poprzez Internet.