Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 11:10

Shadow of the Beast, remake kultowej platformówki na Amigę, zadebiutuje 17 maja na PS4

Studio Heavy Spectrum zapowiedziało, że Shadow of the Beast - remake klasycznej platformówki, wydanej na Amigę w 1989 roku - trafi 17 maja na PlayStation 4.

Fani oldskulowego grania mogą już zacząć zacierać ręce. Za nieco ponad półtora miesiąca zagramy w nową wersję platformowego klasyka z przełomu lat 80. i 90. - Shadow of the Beast. Odpowiedzialne za grę studio Heavy Spectrum zapowiedziało, że ich produkcja zadebiutuje 17 maja, jako tytuł ekskluzywny na PlayStation 4.

Odświeżona wersja klasyka na Amigę z pewnością zapewni lepszą oprawę, ale czy dorówna oryginałowi grywalnością? - Shadow of the Beast, remake kultowej platformówki na Amigę, zadebiutuje 17 maja na PS4 - wiadomość - 2016-03-31
Odświeżona wersja klasyka na Amigę z pewnością zapewni lepszą oprawę, ale czy dorówna oryginałowi grywalnością?
Shadow of the Beast, remake kultowej platformówki na Amigę, zadebiutuje 17 maja na PS4 - ilustracja #2

Osoby, które zamówią grę przed premierą, otrzymają od twórców mały prezent – dynamiczny motyw PlayStation, przedstawiający jedną z istot, które napotkamy w świecie Karamoon. Jego autorem jest Roger Dean, artysta z prawie 50-letnim doświadczeniem, który zaprojektował m.in. okładki do pierwszej i drugiej części oryginalnego Shadow of the Beast.

Deweloperzy ujawnili przy tym, że tworzenie całej zawartości zostało ukończone i pozostało jedynie eliminowanie błędów. Heavy Spectrum zapowiedziało, że gra będzie działać w stałych 60 klatkach na sekundę, płynność ma być bowiem kluczowa przy rozbudowanym systemie walki, w którym oprócz wszelkiego rodzaju broni białej otrzymamy do dyspozycji także pistolet. Możemy się więc spodziewać bardzo dynamicznej, brutalnej produkcji, w której szybkie podejmowanie decyzji oraz refleks mają być absolutnie niezbędne. Przede wszystkim jednak, jeśli twórcy rzeczywiście w pełni wzorują się na pierwowzorze, Shadow of the Beast z pewnością będzie tytułem naprawdę wymagającym. Na forach zrzeszających miłośników oldskulowych produkcji oryginał jest regularnie wymieniany wśród najtrudniejszych gier, jakie kiedykolwiek powstały na Amigę – a to spore osiągnięcie.

  1. Gra Shadow of the Beast w serwisie PlayStation