Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 11:51

Ratchet & Clank – trailer filmu i remake pierwszej gry z serii na PS4

Podczas konferencji firmy Sony na targach E3 2014 poświęcono trochę uwagi cyklowi Ratchet & Clank. Zobaczyliśmy nowy zwiastun filmu o takim samym tytule (zapowiedzianego rok temu), a ponadto dowiedzieliśmy się, że studio Insomniac Games zajmuje się odświeżoną wersją pierwszej gry ze wspomnianej serii w wydaniu na PlayStation 4. Oba dzieła zadebiutują w pierwszej połowie 2015 roku.

Klasyczny Ratchet & Clank z PS2 wraca w odświeżonym wydaniu na PS4. - Ratchet & Clank – nowy trailer filmu i remake pierwszej gry z serii na PS4 - wiadomość - 2014-06-10
Klasyczny Ratchet & Clank z PS2 wraca w odświeżonym wydaniu na PS4.
Ratchet & Clank na PS4 w skrócie:
  • Producent: Insomniac Games
  • Gatunek: platformówka 3D
  • Zakres zmian: całkowicie przemodelowana oprawa graficzna, odświeżona mechanika rozgrywki
  • Termin premiery: I połowa 2015

W wysypie informacji i materiałów poświęconych nowym tytułom, jaki zgotowała nam firma Sony podczas swojej konferencji na tegorocznej edycji targów E3, nie zabrakło miejsca dla kilku bardziej klasycznych marek. Jedną z nich jest Ratchet & Clank – popularna seria platformówek, zapoczątkowana przez studio Insomniac Games na konsoli PlayStation 2 w 2002 roku. Nieprzypadkowo wspominam o genezie tego cyklu, jako że pokaz japońskiego giganta stał się okazją do ogłoszenia, że wkrótce doczekamy się upiększonego remake’u pierwszej odsłony owej serii – nazwanej po prostu Ratchet & Clank – w wersji na konsolę PlayStation 4. Niestety, nasza wiedza na ten temat póki co nie sięga wiele dalej, nie możemy też pochwalić się żadnymi materiałami graficznymi. Sony zdradziło jeszcze tylko, że premiera reedycji została wyznaczona na pierwszą połowę 2015 roku, a w jej produkcję zaangażowani są pierwotni twórcy (mimo że jednocześnie dłubią intensywnie przy strzelance Sunset Overdrive na Xboksa One).

Lecz na tym wieści w temacie omawianej marki się nie kończą, bowiem przy tej samej okazji otrzymaliśmy drugi zwiastun filmu animowanego o tytule Ratchet & Clank (widnieje on powyżej). Choć materiał trwa tylko minutę, pozwala oczekiwać łakomego kąska zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych widzów, którzy swego czasu zagrywali się (bądź nadal zagrywają) w platformówki zespołu Insomniac Games. Jeśli nie pamiętacie, kiedy pokazano pierwszy trailer, i chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o filmie, zajrzyjcie do tej wiadomości – pochodzi ona sprzed ponad roku, więc nic dziwnego, że od tamtego czasu pamięć o omawianym obrazie mogła zatrzeć się w Waszej pamięci. Na koniec warto nadmienić, że Sony potwierdziło pierwotny termin premiery filmowego Ratchet & Clankanimacja wejdzie do kin w pierwszej połowie 2015 roku.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej