Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 13:04

Far Cry 4 – drugi zapis rozgrywki i informacje o trybie kooperacji

Podczas konferencji firmy Sony na targach E3 2014 pokazano jeszcze jeden zapis rozgrywki z gry Far Cry 4. Drugi materiał pokazuje właściwą zabawę, z bronią, pojazdami etc. Przy okazji zobaczyliśmy zmodyfikowany tryb kooperacji i poznaliśmy nieco faktów na jego temat – powinny one zainteresować zwłaszcza właścicieli konsol PS3 i PS4.

Far Cry 4 w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal i inne studia
  • Gatunek: sandboksowy FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 18 listopada 2014

Wraz z wybiciem północy mogliście nacieszyć oczy pierwszym zwiastunem gry Far Cry 4, który był jednocześnie zapisem rozgrywki prezentującym sekwencję wprowadzającą do zabawy. Niektórzy z Was narzekali, że woleliby zobaczyć „prawdziwy” gameplay, i wygląda na to, że deweloper był przygotowany na taki scenariusz – kilka godzin później, podczas konferencji firmy Sony, pokazano jeszcze jeden film z omawianego dzieła Ubisoftu, również trwający ponad pięć minut, ale tym razem demonstrujący to, co tygrysy lubią najbardziej. Choć pokaz zaczyna się od sielskich i zapierających dech widoków podczas pokonywania górskich przeszkód, wkrótce protagonista przedostaje się niżej i spotyka przeciwników. Od tego momentu akcja nie zwalnia ani na moment, a my mamy okazję przyjrzeć się broniom, strzelaniu, swobodzie zabierania się do realizacji celów, pojazdom i innym istotnym dla serii elementom. Omawiany film widnieje powyżej.

Vaas czy Pagan Min – który antagonista bardziej przypadł Wam do gustu? (Albo którego bardziej macie ochotę zabić?) - Far Cry 4 – drugi zapis rozgrywki i informacje o trybie kooperacji - wiadomość - 2014-06-10
Vaas czy Pagan Min – który antagonista bardziej przypadł Wam do gustu? (Albo którego bardziej macie ochotę zabić?)

Jednak to nie koniec. W zwiastunie pojawia się jeszcze jeden aspekt rozgrywki, który zasługuje na wyróżnienie – mowa tu o trybie kooperacji. W pewnym momencie bohater przywołuje na pomoc kolegę – drugiego gracza – i razem z nim przeprowadza szturm na fortyfikacje, korzystając z motolotni. Tym samym co-op (noszący tutaj nazwę Guns for Hire) przestał być odrębną formą zabawy i został sprzężony z kampanią jednoosobową. W przygodach w kraju Kyrat będzie nam towarzyszył maksymalnie jeden gracz, zdobywający doświadczenie i łupy tak samo, jak gdyby grał „u siebie”.

Warto jeszcze nadmienić, że szczegółną łaską w tym względzie zostaną obdarzeni posiadacze platform sprzętowych firmy Sony (PlayStation 3 i PlayStation 4). Grając na którejś z konsol japońskiego giganta, będziemy mogli zapraszać swoich przyjaciół z PlayStation Network do wspólnej zabawy nawet, jeśli ci nie posiadają własnej kopii gry Far Cry 4. Nie podano technicznych szczegółów na temat tego, jak będzie to działało, ale można spodziewać się, że zastosowanie znajdzie tutaj granie w chmurze. Wobec tego niewykluczone, że co-op’em w takiej postaci nacieszą się tylko użytkownicy usługi PlayStation Now.

Na koniec przypomnijmy, że czwarta odsłona serii Far Cry zadebiutuje 18 listopada bieżącego roku. O wyzwolenie kraju Kyrat z rąk szalenie charyzmatycznego (lub charyzmatycznie szalonego) dyktatora Pagana Mina walczyć będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej