Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 13:20

autor: Meehow

Nowe odsłony Watch Dogs mogą wychodzić co roku; na drugą część trzeba będzie poczekać dłużej

Dyrektor generalny firmy Ubisoft, Yves Guillemot, stwierdził, że twórcy Watch Dogs nie pośpieszą się z drugą częścią gry, aczkolwiek w przyszłości kolejne odsłony produktów tej marki mogą ukazywać się co roku tak, jak ma to miejsce w przypadku serii Assassins’ Creed.

Watch Dogs - Nowe odsłony Watch Dogs mogą wychodzić co roku; na drugą część trzeba będzie poczekać dłużej - wiadomość - 2014-06-10
Watch Dogs

Dyrektor generalny firmy Ubisoft, Yves Guillemot, w wywiadzie z serwisem MCV stwierdził, że twórcy Watch Dogs nie pośpieszą się z przygotowaniem drugiej części gry, aczkolwiek w przyszłości kolejne odsłony produktów tej marki mogą ukazywać się co roku tak, jak ma to miejsce w przypadku serii Assassins’ Creed. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła i ma ona zostać podjęta na podstawie pracy zespołów deweloperskich. Guillemot wspomniał także, że Watch Dogs pod względem wyników sprzedaży kompletnie przebiło najśmielsze oczekiwania Ubisoftu. Nic dziwnego, gdyż Watch Dogs uzyskało tytuł najszybciej sprzedającej się nowej marki w historii branży gier komputerowych, znajdując 4 miliony nabywców w zaledwie tydzień, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.

Guillemot między wierszami zdradził, że firma Ubisoft snuje plany odnośnie uczynienia z Watch Dogs dużej, znaczącej marki, twierdząc, że temat hakowania daje „nieskończone możliwości”.

Watch Dogs niestety nie poradziło sobie tak dobrze pod względem odbioru. Po premierze gracze skarżyli się na rozmaite problemy z grą, zwłaszcza w wersji na komputery osobiste. Do tego wszystkiego doszła afera, która wybuchła jeszcze zanim gra została wydana, a mianowicie różnica w jakości grafiki gry między zwiastunem z targów E3 2012, a rzeczywistym produktem. Przeanalizowaliśmy tę sprawę niecałe dwa tygodnie temu w Serwisie Informacyjnym. UV w swojej recenzji wystawił Watch Dogs wysoką ocenę – 8.0. Czytelnikom portalu GRY-OnLine hakerska gra akcji nieco mniej przypadła do gustu, gdyż jej nota wynosi 6.9 na podstawie opinii 2268 użytkowników.