Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2014, 09:09

autor: Góral

Watch Dogs - w 7 dni sprzedano 4 mln egzemplarzy [Aktualizacja]

Firmie Ubisoft udało się w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku sprzedać ponad 4 mln egzemplarzy gry akcji Watch Dogs. Taki wynik pozwolił produkcji uzyskać tytuł najlepszego debiutu nowej marki w historii oraz najlepiej sprzedającego się projektu ze stajni francuskiego koncernu w pierwszych siedmiu dniach dostępności w sklepach.

Polski oddział Ubisoftu świętuje 37 tys. sprzedanych egzemplarzy gry Watch Dogs. - Watch Dogs - w 7 dni sprzedano 4 mln egzemplarzy [Aktualizacja] - wiadomość - 2014-06-04
Polski oddział Ubisoftu świętuje 37 tys. sprzedanych egzemplarzy gry Watch Dogs.

Polski oddział firmy Ubisoft ujawnił w serwisie społecznościowym Facebook, że Watch Dogs w Polsce, w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku, trafiło do 37 tys. osób. W związku z tym jest to najszybciej sprzedająca nowa marka w historii rodzimej filii.

Firma Ubisoft ujawniła dane dotyczące sprzedaży gry Watch Dogs. Już kilka dni temu okazało się, że tytuł pobił rekord otwarcia wśród produkcji wydawanych przez francuski koncern, ale był to zaledwie początek znakomitych wieści. Najnowsza pozycja sprzedała się bowiem w nakładzie przekraczającym 4 mln egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku. W związku z tym, gra zanotowała najlepszy debiut nowej marki w historii całej branży. Jednocześnie wynik ten pozwolił Watch Dogs przejąć tytuł najlepiej sprzedającej się produkcji Ubisoftu w pierwszych siedmiu dniach dostępności w sklepach. Oznacza to, że gra pokonała na tym poletku takie tuzy, jak ostatnie odsłony serii Assassin's Creed, Just Dance czy Far Cry.

Watch Dogs - Aiden Pearce z hukiem włamał się na rynek gier wideo. - Watch Dogs - w 7 dni sprzedano 4 mln egzemplarzy [Aktualizacja] - wiadomość - 2014-06-04
Watch Dogs - Aiden Pearce z hukiem włamał się na rynek gier wideo.
Sprzedaż Watch Dogs w skrócie:
  • 4 mln egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku
  • Grze przypadł tytuł najlepszego debiutu w historii całej branży
  • Produkcja jest też najlepiej sprzedającą się grą Ubisoftu w pierwszym tygodniu dostępności na rynku

Starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Ubisoft, Tony Key, stwierdził, że: „Jesteśmy naprawdę dumni z tego osiągnięcia i pewni tego, że markę Watch Dogs czeka obiecująca przyszłość”. Dla nas oznacza to mniej więcej tyle, że tytuł zagości w naszych domach jeszcze nie raz. Mało tego, kto wie, czy kolejne odsłony nie będą wydawane co roku, gdyż już podczas premiery gry donosiliśmy, że po napisach końcowych Watch Dogs pojawia się filmik zwiastujący nadejście kontynuacji.

„Dwójka” to jednak pieśń przyszłości. Obecnie na rynku rządzi „jedynka”, więc jeżeli jeszcze nie posiadacie jej w swojej kolekcji, to z pewnością warto rozważyć zakup, gdyż jest to po prostu kawał porządnej produkcji, o czym przekonacie się czytając naszą recenzję.

Watch Dogs dostępne jest w ofercie większości polskich sklepów z grami wideo, w wersji na konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Tytuł znajdziecie także w Sklepie Gry-OnLine. Warto również wspomnieć, że produkcja ukaże się jesienią bieżącego roku na Wii U, jednak firma nie ogłosiła jeszcze konkretnej daty premiery tej edycji.