Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 00:51

Far Cry 4 na pierwszym zapisie rozgrywki

Konferencja firmy Ubisoft na targach E3 2014 zaczęła się od kilkuminutowego zapisu rozgrywki z gry Far Cry 4. Pokazano na nim sekwencję wprowadzającą do wspomnianego tytułu, prezentującą głównego antagonistę, Pagana Mina. Ujawniono też termin premiery dzieła francuskiego giganta - nastąpi ona 18 listopada tego roku.

Zanim na scenie pojawiła się Aisha Tyler i na dobre rozpoczęła konferencję firmy Ubisoft, francuski gigant pokazał pierwszy zapis rozgrywki z gry Far Cry 4. Jest to sekwencja wprowadzająca, pokazująca przyjazd bohatera autobusem do kraju Kyrat. Jednak zamiast spokojnej wycieczki z podziwianiem krajobrazów dano nam zobaczyć krwawą jatkę, urządzoną przez żołnierzy straży granicznej. W pewnym momencie na scenę wkracza też główny antagonista – dyktator Pagan Min, którego znamy z okładki gry - dając się poznać jako sadystyczny szaleniec, nie ustępujący w niczym Vaasowi z Far Cry 3. Ale dość opisywania; o tym, jak to wszystko prezentuje się w akcji, przekonajcie się sami – omawiany zwiastun widnieje powyżej.

Jak pokazuje powyższy gameplay, Pagan Min to kolejny charyzmatyczny i śmiertelnie groźny szaleniec w galerii postaci Ubisoftu. - Far Cry 4 na pierwszym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2014-06-10
Jak pokazuje powyższy gameplay, Pagan Min to kolejny charyzmatyczny i śmiertelnie groźny szaleniec w galerii postaci Ubisoftu.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o informacji, z którą na scenę wkroczył Dan Hay, producent wykonawczy omawianej gry. Dowiedzieliśmy się mianowicie, że Far Cry 4 zadebiutuje 18 listopada bieżącego roku. Jak ujawniono wcześniej, dzieło studia Ubisoft Montreal (i innych zespołów pod jego komendą) powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej