Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 00:45

autor: Artur Raciborski

Obcy: Izolacja – fragment rozgrywki prosto z targów E3

Brytyjskie studio Creative Assembly pokazało nowy fragment rozgrywyki z gry Obcy: Izolacja, który został przygotowany specjalnie z okazji targów E3. Kilkominutowy filmik wyemitowano w programie All Access w Spike TV.

Tegoroczne targi E3 trwają w najlepsze i wreszcie mamy coś dla fanów ksenomorfów. Studio Creative Assembly pokazało w programie All Access w telewizji Spike nowy, niepublikowany wcześniej fragment rozgrywki z gry Obcy: Izolacja. Pierwsze co rzuca się w oczy podczas oglądania materiału to mroczna, gęsta i przerażajca atmosfera zaszczucia, a to sprawia, że całość zapowiada się naprawdę obiecująco. Wygląda na to, że twórcy nie kłamali, gdy powiedzieli, że chcą stworzyć survival horror z krwi i kości i na nowo zdefiniować gry z Obcym. Jeden z deweloperów, Alistair Hope, podkreślił, że w Izolacji chodzi przede wszystkim o przetrwanie a zabijanie schodzi na dalszy plan. Nie oznacza to jednak, że będziemy zupełnie bezbronni, bowiem wystarczy zwrócić uwagę na miotacz ognia widoczny na nagraniu.

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy surival horror, osadzony w uniwersum filmowego cyklu Obcy. W grze wcielimy się w Amandę Ripley, która po 15 latach, jakie minęły od wydarzeń z pierwszego filmu wyrusza na poszukiwanie czarnej skrzynki statku Nostromo. To właśnie na pokładzie tego frachtowca jej matka, Ellen Ripley, po raz pierwszy zmagała się z obcą formą życia. Zadaniem Amandy będzie dowiedzenie się co w rzeczywistości stało się z jej matką oraz stawienie czoła krwiożerczemu ksenomorfowi.