Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ratchet & Clank (2002) (PS2)
OkładkaRatchet & Clank (2002) (PS2)

Ratchet & Clank (2002) PS2

Ratchet & Clank to przebojowa platformówka 3D wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Tytułowymi bohaterami gry wyprodukowanej przez studio Insomniac Games są lisek i robot, którzy muszą uratować galaktykę Solana przed knowaniami przebiegłego Dreka.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ratchet & Clank (2002) Premiera PS2

4listopada2002

pudełko PL

14stycznia2003

Ratchet & Clank jest jedną z najlepiej dopracowanych platformówek jakie ukazały się na konsole. Świetna grafika idzie tu w parze z ciekawa i wciągającą rozgrywką.

W grze wcielamy się w Ratcheta, postać przypominającą kota, jednak uzbrojona w broń i... swego towarzysza Clanka – małego robota. Clank podczas niektórych etapów staje się postacią grywalna, ze względu na swój rozmiar może dostać się do miejsc niedostępnych dla Ratcheta. Para głównych bohaterów pasuje do siebie znakomicie, podobnie jak to było w grze Jak & Daxter.

Ratchet zbiera w czasie gry śrubki, a to walające się w różnych miejscach lokacji, a to pozostawione po pokonanych wrogach. Śrubki można wymieniać na bronie i inne gadżety, który przydadzą się nam w przejściu kolejnych etapów.

Gra jest bardzo zróżnicowana, zawsze można zrobić coś nowego, inaczej zaatakować przeciwników, użyć innego gadżetu. Ciekawie zachowują się wrogowie, którzy osamotnieni nie rzucają się na nas na oślep, lecz uciekają w poszukiwaniu grupki przyjaciół, by razem zaatakować.

Rozlegle poziomy zachwycają pomysłowością wykonania. Oprócz głównych zadań możemy okryć Skill Pointy, które są niczym innym jak zabawnymi subquestami.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 558 głosów czytelników.

Ratchet & Clank (2002) cena w dniu premiery: 219 PLN

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank (2002)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ratchet & Clank (2002) Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB