Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 12:07

Odświeżona wersja Day of the Tentacle trafi na PS4 w marcu przyszłego roku

Studio Double Fine podczas imprezy PlayStation Experience zapowiedziało, że remaster Day of the Tentacle, klasycznej przygodówki z 1993 roku, zadebiutuje na PlayStation 4 w marcu 2016 roku.

Odświeżone Day of the Tentacle zachowa charakterystyczny styl graficzny oryginału. - Odświeżona wersja Day of the Tentacle trafi na PS4 w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2015-12-06
Odświeżone Day of the Tentacle zachowa charakterystyczny styl graficzny oryginału.

Fani klasycznych przygodówek LucasArts mogą być w pełni zadowoleni z prezentów na Mikołajki. Studio Double Fine podczas tegorocznego PlayStation Experience przede wszystkim zapowiedziało odświeżoną wersję Full Throttle, ale i ogłosiło przybliżoną datę premiery zremasterowanego Day of the Tentacle. Gra zadebiutuje w marcu przyszłego roku.

Data premiery dotyczy wersji na PlayStation 4 – nie wiemy, czy w tym samym terminie tytuł pojawi się na PC oraz PlayStation Vita. O jakość remastera raczej nie trzeba się martwić: studio udowodniło przy okazji odświeżania Grim Fandango, że radzi sobie z tym nieźle, a wierność oryginałowi gwarantuje Tim Schafer – Amerykanin pracował nad oryginalnym Day of the Tentacle w 1993 roku jako jeden z głównych reżyserów, projektantów oraz scenarzystów projektu. Zapowiada się więc bardzo pracowity okres dla Double Fine: poza tą produkcją studio planuje wydać w przyszłym roku także odświeżoną wersję Full Throttle, platformówkę HeadLander oraz Psychonauts in the Rhombus of Ruin na PlayStation VR. Ponadto niedawno zapowiedziano kontynuację Psychonauts, która jednak ma zadebiutować dopiero w 2018 roku.

Odświeżona wersja Day of the Tentacle trafi na PS4 w marcu przyszłego roku - ilustracja #2

Day of the Tentacle to klasyk wśród przygodówek. Powstała w 1993 roku gra nieistniejącego już studia LucasArts opowiadała historię trójki przyjaciół, którzy musieli powstrzymać złowrogą, fioletową mackę przed przejęciem władzy nad światem. Całość była oczywiście okraszona toną absurdalnego humoru, ciekawymi zagadkami (zaprojektowanymi jednak tak, by nie powstrzymywać na długo postępów gracza) oraz kreskówkowym stylem graficznym. Choć Day of the Tentacle nie odniosło spektakularnego komercyjnego sukcesu, do dziś jest uważane za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Double Fine

Ostatnia aktualizacja: 2015-12-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach