Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 09:31

autor: Góral

Psychonauts in the Rhombus of Ruin kolejną grą na PlayStation VR

Studio Double Fine niedawno ujawniło, że zamierza stworzyć grę Psychonauts 2, a wczoraj zapowiedziało Psychonauts in the Rhombus of Ruin - tytuł przeznaczony na PlayStation VR. Akcja produkcji rozegra się tuż po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części serii.

Uwaga! W niniejszej wiadomosci znajduje się spoiler związany z zakończeniem Psychonauts. Zrezygnuj z dalszego czytania, jeżeli nie grałeś w ten tytuł, a masz zamiar nadrobić zaległości!

Studio Double Fine nie zwalnia tempa i zapowiedziało kolejną produkcję. Tym razem jest to Psychonauts in the Rhombus of Ruin na PlayStation VR (PlayStation 4). Tytuł będzie swego rodzaju wstępem do Psychonauts 2 i przedstawi wydarzenia mające miejsce po zakończeniu “jedynki”. Osoby, które w nią grały zapewne pamiętają, że Truman Zanotto, szef Psychonaut, został porwany. Na ratunek wyrusza mu ekipa z Razem, który został uznany za świetnego PSI-Cadeta, oraz Lili i właśnie na przedstawieniu tej historii skupi się Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Niestety nie pokuszono się o zdradzanie dodatkowych informacji, więc nie wiemy jak będzie wyglądać gameplay. Opublikowano za to powyższy, krótki zwiastun oraz poinformowano, że tytuł zadebiutuje na rynku w 2016 roku.

Psychonauts in the Rhombus of Ruin kolejną grą na PlayStation VR - ilustracja #1
Psychonauts in the Rhombus of Ruin kolejną grą na PlayStation VR - ilustracja #2

Psychonauts to słynna trójwymiarowa gra platformowa z 2005 roku, w której wcielamy się w młodego chłopaka Raza, pragnącego dołączyć do elitarnej jednostki Psychonauts. Podczas rozgrywki odwiedzamy umysły ludzi, trafiając tym samym do różnych, dziwnych, fantastycznych lokacji.

Studio Double Fine zamierza stworzyć kontynuację rzeczonej gry, jednak by tego dokonać musi uzbierać od fanów 3,3 milionów dolarów. Jeżeli się uda, to drugie tyle deweloper dołoży z własnej kieszeni, a pozostałe środki pozyska od inwestorów. Tytuł ma kontynuować przygody Raza, który zostanie przyjęty do organizacji Psychonauts, ale już na początku przygody okaże się, że pracodawca ma poważne problemy. Premiera projektu odbędzie się najpewniej w 2018 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Ostatnia aktualizacja: 2015-12-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach