Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 08:52

autor: Adrian Werner

Ace Combat 7 zmierza na PlayStation 4 i zaoferuje obsługę PlayStation VR

Firma Bandai Namco Games zapowiedziała Ace Combat 7, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu bojowych gier lotniczych. Produkcja zmierza wyłącznie na PlayStation 4 i zaoferuje opcję zabawy w wirtualnej rzeczywistości dzięki wsparciu dla okularów PlayStation VR.

Podczas imprezy PlayStation Experience zapowiedziano sporo nowych produkcji zmierzających na platformy firmy Sony. Jedną z najciekawszych było Ace Combat 7, czyli kolejna odsłona najpopularniejszego konsolowego cyklu gier lotniczych. Za opracowanie projektu tradycyjnie odpowiada będące własnością firmy Bandai Namco Games studio Project Aces. Tytuł zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Co ciekawe, autorzy zamierzają wspierać PlayStation VR, oferując dzięki wirtualnej rzeczywistości dodatkowe funkcje i opcje mające dodatkowo wzmocnić wrażenie realizmu.

Warto zauważyć, że obecność siódemki w tytule czyni z Ace Combat 7 członka głównej linii cyklu. Wydane cztery lata temu Ace Combat: Assault Horizon pomyślane było natomiast jako odsłona poboczna i cechowało ją sporo zmian, które nie przypadły do gustu fanom, takich jak porzucenie fikcyjnego uniwersum na rzecz naszej rzeczywistości oraz zbyt ułatwiający zabawę specjalny system pojedynków powietrznych. Zapowiedziana właśnie gra stanowić ma powrót do tradycji serii. Ponownie przeniesiemy się do alternatywnej wersji Ziemi, a i sama mechanika rozgrywki powróci do bardziej sprawdzonych rozwiązań. Produkcja powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4.

Ace Combat 7 zaoferuje zarówno kampanię z rozbudowanym wątkiem fabularnym, jak i tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację z innymi graczami. Niestety, na tym skończyły się udostępnione przez Bandai Namco Games informacje. Na konkrety odnośnie scenariusza i nowości w mechanizmach rozgrywki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie podano także planowanej daty premiery.

  1. Ace Combat – oficjalna strona serii
Ace Combat 7 zmierza na PlayStation 4 i zaoferuje obsługę PlayStation VR - ilustracja #2

Serię zapoczątkowała wydana w 1995 roku na pierwszą generację konsoli PlayStation gra Air Combat. Do tej pory ukazało się osiemnaście odsłon cyklu. Większość z nich trafiła wyłącznie na konsole firmy Sony, ale było także kilka wyjątków. Wśród nich warto znalazły się m.in. dostępne wyłącznie na Xboksa 360 Ace Combat 6: Fires of Liberation oraz mobilne Ace Combat Xi: Skies of Incursion i Ace Combat Assault Horizon: Trigger Finger. Natomiast w zeszłym roku na PlayStation 3 zadebiutowała pierwsza odsłona free-to-play marki zatytułowana Ace Combat Infinity.

Wszystkie gry z serii oparte są na tych samych fundamentach rozgrywki. Project Aces zawsze tworzy mocno zręcznościowy model lotu i wzbogaca go jedynie delikatnymi elementami symulacyjnymi, mającymi na celu głównie uczynienie rozgrywki ciekawszą i bardziej wymagającą. W rezultacie podczas zabawy nie ma mowy o żadnym prawdziwym realizmie, ale za to zawsze otrzymujemy szalenie dynamiczne starcia powietrzne oraz podniebne potyczki z potężnymi bossami.