Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 08:15

autor: Góral

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się na PlayStation 4

Firma Bandai Namco zapowiedziała grę jRPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na konsolę PlayStation 4. Będzie to kontynuacja słynnego Ni No Kuni: Wrath of the White Witch z 2013 roku.

Podczas PlayStation Experience 2015 firma Namco Bandai ujawniła grę Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na konsolę PlayStation 4. Będzie to kontynuacja Ni No Kuni: Wrath of the White Witch z 2013 roku za którą odpowiada ten sam deweloper, czyli studio Level 5. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy zbyt wielu informacji na temat produkcji, ale z opublikowanego zwiastuna (obejrzycie go powyżej), wynika, że do magicznego świata trafi dorosły mężczyzna o imieniu Roland, który pomoże rozwiązać problemy młodego króla Evana Pettiwhiskera Tildruma. Oprócz ciekawej linii fabularnej, gra ma być ładniejsza od swojego poprzednika i to właściwie wszystko, co wiemy. Poniżej publikujemy jeszcze kilka screenów i czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom zmierza w kierunku PlayStation 4. - Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-12-06
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom zmierza w kierunku PlayStation 4.
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się na PlayStation 4 - ilustracja #2

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch to słynna gra jRPG z 2013 roku. Produkcja dostępna na konsoli PlayStation 3 jest swego rodzaju ulepszonym wydaniem Ni no Kuni: Dominion of the Dark Djinn, które ukazało się kilka lat wcześniej na handheldzie DS.

Podczas zabawy wcielamy się w chłopca o imieniu Oliwer, który przypadkowo ożywił swoją zabawkę Drippy’ego, a ten zabrał go do magicznego świata, gdzie czeka na nas niesamowita przygoda. Jedną z cech wyróżniających Ni No Kuni: Wrath of the White Witch od konkurencyjnych tytułów jest oprawa graficzna. Produkcja powstała we współpracy ze studiem filmowym Ghibli, znanym z takich projektów jak Spirited Away: W krainie bogów, Grobowiec świetlików czy też Mój sąsiad Totoro.

Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony mediów oraz samych graczy, dzięki czemu do sklepów wysłano 1,1 miliona egzemplarzy (tylko wersja na PS3 – razem z edycją na DS.-a liczba ta wzrasta do 1,7 miliona.