Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2014, 08:50

autor: Ender

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch – do sklepów trafiło 1,1 miliona egzemplarzy gry

Namco Bandai podało, że na całym świecie do sklepów trafiło 1,1 miliona pudełek z grą Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Jeżeli weźmiemy pod uwagę także wersję na konsolę Nintendo DS, liczba ta wzrasta do 1,7 miliona.

Edycja gry na konsolę Nintendo DS nie ukazała się na Zachodzie z powodów finansowych - Ni No Kuni: Wrath of the White Witch – do sklepów trafiło 1,1 miliona egzemplarzy gry - wiadomość - 2014-03-08
Edycja gry na konsolę Nintendo DS nie ukazała się na Zachodzie z powodów finansowych

Gra jRPG Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, stworzona przez Level 5 we współpracy z legendarnym studiem animacji Ghibli, od czasu swojej zachodniej premiery w styczniu 2013 roku, trafiła w liczbie 1,1 miliona egzemplarzy na półki sklepowe całego świata. Taką informację podała firma Namco Bandai, oficjalny wydawca i dystrybutor tytułu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę sprzedaż oryginalnej japońskiej edycji produkcji oraz nie wydanej poza tym krajem wersji na konsolę Nintendo DS, liczba ta wzrasta do 1,7 miliona.

Chociaż mowa tu egzemplarzach, które trafiły do dystrybutorów a nie bezpośrednio do klientów, podane statystki nie są dalekie od ostatecznej liczby sprzedanych pudełek. W przeciągu roku Namco Bandai wyprzedzało bowiem większą cześć nakładu, na co wskazywały zresztą informacje opublikowane we wrześniu. Warto zaznaczyć również, że dane nie biorą pod uwagę dystrybucji cyfrowej, która mogłaby pewnie znacząco wpłynąć na wyniki tytułu (od jakiegoś czasu gra dostępna jest w obniżonej cenie oraz była na wyprzedażach w PS Store po obu stronach Atlantyku).

Przez miniony rok, Ni no Kuni zebrało w sumie 145 nominacji oraz 69 oficjalnych nagród w konkursach i rankingach branżowych. Twórcy tytułu, który pierwotnie zadebiutował w 2011 roku, wyrazili już wielokrotnie chęć pracy nad kontynuacją. Jej losy uzależnione miały być jednak od powodzenia na rynkach światowych. W rodzimej Japonii gra nie była bowiem przebojem i sprzedała się poniżej oczekiwań.

  1. Oficjalna strona gry Ni No Kuni: Wrath of the White Witch