Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2014, 07:45

autor: Ender

Angry Birds w średniowieczu – Rovio pracuje nad kolejną odsłoną serii

Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły dotyczące nowej gry z serii Angry Birds. Opublikowany właśnie teaser wskazuje na to, że jej akcja rozgrywać będzie się w średniowieczu lub krainie fantasy.

Fińskie Rovio nie daje nam zapomnieć o swojej najpopularniejszej serii gier zręcznościowych spod szyldu Angry Birds, którą w ostatnich latach próbuje zamienić (z dużym sukcesem), w przynoszącą ogromne zyski multimedialną markę. Firma opublikowała animowany teaser, który wskazuje na to, że wściekłe ptaki przeniosą się tym razem do średniowiecza lub magicznej krainy fantasy. W tej chwili nie wiemy jakiego dokładnie projektu dotyczy krótki film. O tym jaką grę przygotowują Finowie powinniśmy przekonać się w najbliższym czasie.

Jak zauważa fanowski serwis Angry Birds Nest, w grudniu Rovio opublikowało krótki trailer, w którym przedstawione zostały grafiki koncepcyjne. Niektóre z nich wskazywały na to, że fantastyczny motyw może zostać wykorzystany przez studio w tym roku.

Jedna z grafik pokazanych w grudniowym trailerze - Angry Birds w średniowieczu – Rovio pracuje nad kolejną odsłoną serii - wiadomość - 2014-03-08
Jedna z grafik pokazanych w grudniowym trailerze

Cykl Angry Birds, który narodził się w 2009 roku, pozostaje jedną z najpopularniejszych serii gier mobilnych na świecie. Do tej pory pory tytuły spod jego szyldu pobrano ponad 2 miliardy razy, a każdego miesiąca bawi się z nimi średnio około 200 milionów graczy. Rovio aktywnie rozwija także markę, wprowadzając na rynek licencjonowane zabawki, przekąski i napoje, gry planszowe, ubrania, gadżety oraz serię krótkich animacji. W produkcji znajduje się też cały czas pełnometrażowy film kinowy.