Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2014, 10:05

Nadchodzi Hush - przygodowa gra akcji o walce z dziecięcymi strachami

Zespół Game Studio 78 ujawnił projekt Hush, czyli utrzymaną w klimacie horroru przygodową grę akcji, w której zmierzymy się z tym, czego najbardziej boją się dzieci.

W Hush zagramy najwcześniej pod koniec roku. - Nadchodzi Hush - przygodowa gra akcji o walce z dziecięcymi strachami - wiadomość - 2014-03-08
W Hush zagramy najwcześniej pod koniec roku.

Zlokalizowany w Portugalii niezależny zespół Game Studio 78 zapowiedział swój pierwszy projekt. Okazała się nim utrzymana w klimacie horroru przygodowa gra akcji zatytułowana Hush. Autorzy zaplanowali premierę na końcówkę tego roku. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Obecnie twórcy próbują pozyskać dodatkowe środki na lepsze dopracowanie produkcji w ramach akcji crowdfundingowej zorganizowanej na serwisie Indiegogo. Cel ustalono na poziomie 50 tysięcy euro, ale jego osiągnięcie nie jest potrzebne do powodzenia zbiórki. Zamiast tego po jej zakończeniu, co nastąpi 15 kwietnia tego roku, wszystkie zgromadzone środki powędrują do autorów, nawet jeśli ich suma będzie niższa niż 50 tys. euro.

W Hush wcielimy się w małą dziewczynkę imieniem Ashlyn, która zostaje uwięziona w tajemniczym sierocińcu. Chcąc wydostać się z tego miejsca będzie musiała zmierzyć się z tym, co przeraża ją najbardziej. Gra utrzymana będzie w klimacie horroru, ale zrealizowany on zostanie inaczej niż w typowych produkcjach grozy. Tworząc scenariusz i projekty przeciwników autorzy inspirują się bowiem tym, czego bali się jak dzieci.

Nadchodzi Hush - przygodowa gra akcji o walce z dziecięcymi strachami - ilustracja #2

Autorzy planują wydać grę w formie trzech samodzielnych epizodów, z których każdy zawierać będzie trzy rozdziały odpowiadający różnym fobiom. W pierwszy odcinku zmierzymy się ze strachem przed ciemnością przemierzając skąpane w mroku piwnice sierocińca i unikając ślepego potwora. Drugi rozdział skoncentruje się na strachu przed piorunami i będziemy musieli w nim walczyć z mechanicznymi bestiami napędzanymi energią elektryczną. Natomiast w ostatniej sekcji czeka nas starcie z duchami.

Jak na przygodową grę akcji przystało zabawa polegać będzie głównie na eksplorowaniu lokacji, rozwiązywaniu zagadek oraz walce z przeciwnikami. Rolę uzbrojenia pełnić mają zabawki. Rozgrywkę rozpoczniemy z lalką imieniem GoGo, którą będziemy obijali wrogów na krótkich dystansach, a z czasem otrzymamy także inne zabawki, pozwalające na wyprowadzanie ataków specjalnych. Kluczową rolę odegra także pasek odwagi. Jeśli pozwolimy na jego wyczerpanie to Ashlyn zostanie sparaliżowana strachem.

  1. Hush – strona zbiórki na Indiegogo
  2. Hush – oficjalna strona gry