Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2017, 16:05

autor: Vergil

W Ni No Kuni II: Revenant Kingdom zagramy dopiero w przyszłym roku

Jeśli ostrzyliście sobie zęby na drugą odsłonę cyklu Ni No Kuni, mamy dla Was przykrą wiadomość – firma Bandai Namco Entertainment oficjalnie ogłosiła, że premiera gry została przesunięta na początek przyszłego roku.

Ni No Kuni II: Revenant Kingdom początkowo miało trafić w ręce pecetowców i posiadaczy PlayStation 4 jeszcze w tym roku. Studio Level 5 potrzebuje jednak więcej czasu na dopracowanie swojego dzieła, o czym oficjalnie poinformowała firma Bandai Namco Entertainment oraz prezes studia – Akihiro Hino, który opublikował w Internecie krótki materiał wideo, czekający na Was poniżej. Nowa data premiery tej produkcji to 19 stycznia 2018 roku.

W tym momencie warto wspomnieć również o tym, że Ni No Kuni II: Revenant Kingdom jednak nie będzie miało wieloosobowego wariantu rozgrywki, o którym można było usłyszeć podczas tegorocznych targów E3. Udzielając jednego z wywiadów, Hino źle zrozumiał postawione mu pytanie. Owszem, w grze znajdą się elementy sieciowe w postaci specjalnych wydarzeń, w jakich weźmiemy udział w toku przygody, aczkolwiek oddanego w nasze ręce świata nie będziemy przemierzać w towarzystwie innych osób.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii, oprawa graficzna Revenant Kingdom budzi miłe skojarzenia z twórczością studia Ghibli. - W Ni No Kuni II: Revenant Kingdom zagramy dopiero w przyszłym roku - wiadomość - 2017-07-13
Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii, oprawa graficzna Revenant Kingdom budzi miłe skojarzenia z twórczością studia Ghibli.

Seria Ni No Kuni przeszła długą drogę – jej pierwsza część zadebiutowała na handheldzie Nintendo DS w 2010 roku, a po niecałym roku od japońskiej premiery doczekała się wydania również na PlayStation 3. Druga odsłona cyklu nie pojawi się na żadnej konsoli przenośnej – zamiast tego deweloperzy celują w komputery osobiste i PlayStation 4. Miejmy nadzieję, że jej nowa data premiery okaże się ostateczna.