Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2017, 12:48

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na 30-minutowym zapisie rozgrywki

Firma Bandai Namco Entertainment wypuściła trwający prawie pół godziny zapis rozgrywki z Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, czyli japońskiego RPG-a, który ukaże się w przyszłym roku na PC i konsolę PlayStation 4.

NI NO KUNI II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Level 5
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 19 stycznia 2017 r.

Firma Bandai Namco Entertainment wreszcie zdecydowała się na udostępnienie szerszej publiczności zapisu prezentacji dema Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, czyli kontynuacji japońskiego RPG-a z 2010 roku, które pokazywane było podczas tegorocznej edycji targów E3.

Materiał trwa prawie pół godziny i opatrzony został komentarzem twórców. Prezentacja daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w którym zmierza ten projekt, i wydaje się, że fani pierwszej części otrzymają godną uwagi kontynuację.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na 30-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Ni no Kuni II: Revenant Kingdom zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Będzie to debiut tej marki na PC. Początkowo gra miała ukazać się w drugiej połowie tego roku, ale ostatecznie zdecydowano się opóźnić premierę. Nowy plan zakłada, że produkcja trafi do sprzedaży 19 stycznia 2018 roku.

Nad projektem pracuje zespół Level 5, który stał również za pierwszą częścią serii. Tym razem deweloper nie nawiązał współpracy ze studiem animacji Ghibli. Mimo to gra posiada ten sam specyficzny styl wizualny, który cechował pierwowzór. Ghibli w ostatnich latach mocno zmniejszyło bowiem skalę działalności i nie było już z kim współpracować. Dlatego Level 5 bezpośrednio zatrudniło artystów i animatorów, którzy wcześniej pomagali im w produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Ni No Kuni