Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 19:53

autor: Ender

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – data premiery na PlayStation 4 i PC

Bandai Namco potwierdziło ostateczną datę premiery gry Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, a więc długo wyczekiwanego jRPG-a studia Level 5. Tytuł zadebiutuje w sklepach na początku listopada tego roku i pojawi się równocześnie na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach PC.

O istnieniu Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, sequela świetnie przyjętego Ni no Kuni, wydanego na konsoli PlayStation 3 oraz Nintendo DS, dowiedzieliśmy się w grudniu 2015 roku. Od tamtej pory deweloperzy z japońskiego studia Level 5 podzielili się kilkoma zwiastunami pokazującymi nowych bohaterów oraz zmiany wprowadzone w modelu rozgrywki. Firma Bandai Namco potwierdziła dziś, że ostateczna data premiery produkcji została wyznaczona na 10 listopada tego roku. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się równoczesne na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach PC (dystrybucja cyfrowa – Steam).

W Ni no Kuni II: Revenant Kingdom towarzyszyć będziemy młodemu księciu Evanowi. Chłopak, po tym jak zostaje wygnany z rodzinnego królestwa Ding Dong Dell, poszukuje sojuszników, z którymi chce od podstaw zbudować zupełnie nowy kraj, a następnie pod jego sztandarem zjednoczyć dawne włości. Produkcja będzie klasycznym jRPG, zapewniającym co najmniej kilkadziesiąt godzin rozgrywki. W porównaniu do oryginału sprzed kilku lat, największe zmiany wprowadzone zostały do systemu walk, które odbywać będą się teraz w czasie rzeczywistym, a gracze mogą swobodnie przełączać się pomiędzy postaciami w drużynie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych i atrakcyjnych cech serii jest oprawa audiowizualna. Jej pierwsza część powstała we współpracy z utytułowaną wytwórnią animacji Ghibli (Księżniczka Mononoke, Spirited Away), co sprawiło, że świat gry posiadał łatwo rozpoznawalny i charakterystyczny styl graficzny. W Ni no Kuni II: Revenant Kingdom wpływy bogatego dorobku studia są wciąż wyraźnie widoczne. Projektowaniem postaci zajął się bowiem Yoshiyuki Momose, weteran filmów anime i były pracownik Ghibli, a kompozytorem muzyki jest Joe Hisashi, pracujący wcześniej nad wieloma obrazami Hayao Miyazakiego.

  1. Oficjalna strona gry Ni no Kuni II: Revenant Kingdom