Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 19:45

autor: AlexB

Strange Brigade - dziesięciominutowy zapis rozgrywki

Podczas trwających właśnie targów E3 przedstawiciele studia Rebellion zaprezentowali światu pierwszy fragment rozgrywki z ich najnowszego dzieła – Strange Brigade. Tytuł ma pojawić się „wkrótce” na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Strange Brigade, czyli najnowsza gra studia Rebellion, twórców między innymi serii Sniper Elite, została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu. Według pierwszych opisów ma to być trzecioosobowa strzelanina nastawiona na kooperację do czterech graczy, która przeniesie nas do alternatywnych lat 30. XX wieku. Przyjdzie nam zmierzyć się w niej z różnorakimi mitycznymi stworzeniami, nawiedzającymi odległe zakątki Imperium Brytyjskiego. Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać jedynie trailer Strange Brigade, lecz zgodnie z pierwotnymi zapewnieniami, podczas trwających właśnie targów E3 przedstawiciele studia Rebellion zaprezentowali swoją najnowszą produkcję w akcji. Można ją obejrzeć na niemal dziesięciominutowym gameplayu, dostępnym poniżej.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas oglądania powyższego filmu, jest stylistyka Strange Brigade. Twórcy nie ukrywają swoich inspiracji filmami z nurtu „nowej przygody” w stylu Indiany Jonesa czy Kopalni króla Salomona. Całość ma być utrzymana w bardziej luźnym tonie, co sugeruje chociażby lekko kreskówkowa grafika oraz narracja z offu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że całość działa na autorskim silniku studia Rebellion.

W Strange Brigade duży nacisk twórcy kładą na indywidualne umiejętności bohaterów. Każda z czterech dostępnych obecnie postaci ma swoje własne talenty, które pomogą w walce z hordami przeciwników, a na przytoczonym fragmencie możemy zobaczyć, że będzie ich naprawdę wielu. W ich eliminacji mają również pomóc pułapki rozmieszczone na planszy oraz wachlarz zróżnicowanych broni, dostępnych do zakupienia za pomocą pieniędzy lub skarbów, jakie będzie można zdobyć podczas rozgrywki.

Lecz nie samą walką człowiek żyje. Podczas podróży przez pełne niebezpieczeństw grobowce gracze będą również musieli rozwiązać niezbyt skomplikowane zagadki. Według słów twórców, element ten ma jeszcze bardziej podkreślić klimat uczestniczenia w opowieści stylem nawiązującej do klasycznych filmów i powieści przygodowych.

Podczas zabawy w Strange Brigade przyjdzie się nam zmierzyć z różnymi mitologicznymi kreaturami. - Strange Brigade - dziesięciominutowy zapis rozgrywki - wiadomość - 2017-06-13
Podczas zabawy w Strange Brigade przyjdzie się nam zmierzyć z różnymi mitologicznymi kreaturami.

Według słów twórców, Strange Brigade najlepiej będzie się sprawowało w trybie kooperacji, lecz pojawi się również możliwość przejścia gry w pojedynkę. Data premiery tytułu nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że pojawi się on na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.