Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 16:45

autor: Góral

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom także na PC

Mamy dobre wieści dla fanów gier jRPG uznających komputery za jedyną słuszną platformę. Wyczekiwane Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się w tym roku nie tylko na PlayStation 4, ale także na PC-tach. Przy okazji poznaliśmy kilka innych szczegółów.

Pod koniec 2015 roku dowiedzieliśmy się o Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – kontynuacji udanego jRPG Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Produkcja tworzona przez studio Level 5 została zapowiedziana jako ekskluzywny projekt dla konsoli PlayStation 4, ale dziś mamy dobre wieści dla miłośników PC-tów. Na oficjalnym profilu gry na Facebooku ujawniono, że tytuł ukaże się w tym roku nie tylko na maszynie firmy Sony, ale także na komputerach osobistych. Przy okazji w sieci pojawiły się nowe materiały graficzne, zapowiedzi oraz widoczny poniżej gameplay opublikowany na kanale serwisu Polygon w serwisie YouTube. Nie jest on zbyt długi, ale pokazuje urywki rozgrywki, w tym i walkę.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom w skrócie:
  • gra jRPG na konsolę PlayStation 4 i PC-ty;
  • ukaże się w tym roku;
  • za produkcję odpowiada studio Level 5;
  • stroną wydawniczą zajmuje się firma Bandai Namco.

Z opublikowanych przez zachodnie serwisy tekstów dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy. Gra opowiadać będzie o przygodach Evana – chłopaka, który został mianowany królem Ding Dong Dell po śmierci swojego ojca. Poddanym nie spodobało się jednak, że tak młody człowiek przejął władzę i pozbawili go tronu. Fabuła nie będzie się jednak koncentrować tylko na walce Evana o utracone dziedzictwo, ale także na ratowaniu królestwa, któremu zagraża mroczna siła. Chłopakowi pomoże dwudziestoletni Roland – mężczyzna przeniesiony z innego świata.

Co ciekawe, w produkcji dostępny ma być system tworzenia własnego królestwa. Wychodzi więc na to, że Evan niekoniecznie będzie się starał zostać królem „na starych śmieciach”, a zamiast tego zostanie władcą na nowych ziemiach. Szczegóły nie są jednak znane, więc może być z tym różnie.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – uszaty król Evan. - Ni no Kuni II: Revenant Kingdom także na PC - wiadomość - 2017-01-26
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – uszaty król Evan.

Walka w Ni no Kuni II: Revenant Kingdom odbywa się w czasie rzeczywistym, a gracze mogą się przełączać pomiędzy postaciami znajdującymi się w grupie. Każda z nich ma nieco inny styl i np. Roland świetnie sprawdza się w starciach wręcz, niejaka Tani dobrze atakuje z dystansu, a Evan to taki chłopak od wszystkiego, radzący sobie nieźle w każdej sytuacji.

Jeżeli chodzi o Higgledies, to wykorzystywać mamy je na kilka sposobów – będzie można np. wskazać przeciwnika, którego mają załatwić, nakazać skoczyć na grzbiet bossa, by odwrócić jego uwagę czy też wyznaczyć jeden ze specjalnych ataków, których mają używać. Stworki występować będą w różnych wariantach, władających różnymi żywiołami (np. czerwone to ogień).

Co do samego świata gry, to sytuacja jest nieco zakręcona. Akcja Ni no Kuni II: Revenant Kingdom wydaje się rozgrywać w tym samym świecie, co Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, podczas zabawy trafimy na podobne lokacje, znane już nazwy itd. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy nie mamy do czynienia ze światem równoległym.