Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 14:46

autor: Vergil

DiRT 4 oficjalnie zapowiedziane

DiRT Rally nie było ostatnim słowem zespołu Codemasters w temacie off-roadowych wyścigów. Ekipa oficjalnie zapowiedziała pełnoprawną czwartą odsłonę cyklu, która zadebiutuje jeszcze przed wakacjami.

DiRT Rally zadziałało na wyobraźnię graczy z całego świata – ta niebywale trudna gra rajdowa, która odwoływała się do chwalebnych korzeni serii (i kariery nieodżałowanego Colina McRae) odniosła zasłużony sukces na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że firma Codemasters postanowiła pójść za ciosem i pracuje obecnie nad pełnoprawną, czwartą częścią serii. DiRT 4 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xboksa One, a jego premiera ma się odbyć w czerwcu bieżącego roku.

Ford Fiesta był „twarzą” trzeciej części serii. Nie inaczej będzie w przypadku DiRT 4. - DiRT 4 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-01-28
Ford Fiesta był „twarzą” trzeciej części serii. Nie inaczej będzie w przypadku DiRT 4.

Off-road na salonach

Zacznijmy od tego, że produkcja ma zawierać najlepsze elementy ze wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu, a dodatkowo zaoferuje sporo od siebie. Deweloperzy oddadzą do naszej dyspozycji ponad 50 samochodów (Mitsubishi Lancer Evolution VI, Audi Sport Quattro S1 E2, Ford Fiesta R5), za których kierownicami będziemy rozbijać się w rajdach rozgrywanych w pięciu lokacjach – mowa o Szwecji, Michigan, Walii, Hiszpanii oraz o Australii. W grze pojawi się również przemodelowany tryb Landrush, który posadzi nas w fotelu kierowcy lekkich i zwrotnych Pro Buggy, mocarnych ciężarówek Pro-2 i Pro-4, a także Crosskartów – w tym przypadku walkę o zwycięstwo toczyć będziemy w Nevadzie, Meksyku i Kalifornii.

Bez wątpienia na osobną wzmiankę zasługuje również fakt, że DiRT 4 zapowiedziano jako oficjalną grę FIA World Rallycross Championship – dedykowany tej dyscyplinie wariant mistrzostw pozwoli nam wziąć udział w bezpośredniej rywalizacji na torach w Lydden Hill, Montalegre, Hell, Holjes i Lohéac Bretagne.

Moja trasa, mój problem

Na tym jednak obszerna lista atrakcji się nie kończy – autorzy pozwolą nam bowiem wyszaleć się na nieco bardziej kreatywnym polu. Tytuł zaoferuje specjalny system zwany Your Stage, gdzie opracujemy własne trasy. Całość ma być intuicyjna i łatwa w użyciu, a swoimi dziełami będziemy mogli dzielić się z innymi zawodnikami, a nawet współzawodniczyć o lepszy wynik czasowy.

Całości ma dopełniać obecność globalnych wyzwań, przebudowana usługa RaceNet (w ramach której weźmiemy udział w turniejach, pochwalimy się swoimi osiągnięciami w internetowych rankingach, a także dołączymy do zróżnicowanych lig) oraz Akademia DiRT, gdzie doszlifujemy swoje umiejętności jazdy.

Na koniec warto wspomnieć o elemencie bezpośrednio zaczerpniętym ze wspomnianego wcześniej DiRT Rally – twórcy obiecują, że w DiRT 4 zostanie zaimplementowany rozbudowany system uszkodzeń pojazdu oraz zaawansowany model zniszczeń. W przypadku poważnego zdemolowania naszych czterech kółek będziemy zmuszeni zdać się na łaskę zatrudnianych przez nas mechaników.

Jak przekonują autorzy, to wciąż nie wszystko, a więcej dobrych informacji mamy poznać „wkrótce”. Premiera gry została zaplanowana na 9 czerwca, zatem zespołowi Codemasters nie pozostało zbyt wiele czasu – miejmy jednak nadzieję, że zostanie on przez nich należycie spożytkowany, a sama gra zaskoczy nas jakością wykonania.

Mitsubishi Lancer budzi miłe wspomnienia - rajdy mają stanowić istotny element DiRT 4... - DiRT 4 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-01-28
Mitsubishi Lancer budzi miłe wspomnienia - rajdy mają stanowić istotny element DiRT 4...
...lecz nie jedyny. Panie i panowie, rallycross powraca w glorii i chwale, w miłym towarzystwie.. - DiRT 4 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-01-28
...lecz nie jedyny. Panie i panowie, rallycross powraca w glorii i chwale, w miłym towarzystwie..
...efekciarskich wyścigów ultralekkich buggy. - DiRT 4 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-01-28
...efekciarskich wyścigów ultralekkich buggy.