Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2017, 16:52

Wieści ze świata (SWAT 4, Hitman, Skyrim, Mobius Final Fantasy) 26/1/2017

Dziś piszemy o przywróceniu SWAT 4 do sprzedaży na GOG.com, aktualizacji z nowym poziomem trudności do Hitmana, możliwym wsparciu dla modów w The Elder Scrolls V: Skyrim na Nintendo Switch i o dacie premiery Mobius Final Fantasy w wersji PC na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

SWAT 4 wraca do cyfrowej dystrybucji na GOG.com

Po latach nieobecności na rynku ponownie dostępny stał się SWAT 4 – wyborna strzelanka taktyczna z 2005 roku, dzieło studia Irrational Games. Powrót zawdzięczamy serwisowi GOG.com, który nie tylko przywrócił grę do sprzedaży – razem z dodatkiem Syndykat (ang. The Stetchkov Syndicate) – ale także zagwarantował jej bezproblemowe działanie na najnowszych systemach operacyjnych. Nie brakuje też wsparcia dla modów (takich jak choćby Elite Force). Sugerowana cena SWAT 4: Gold Edition wynosi 40,89 zł. Niestety, tytuł nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, ale może to się jeszcze zmieni.

Wieści ze świata (SWAT 4, Hitman, Skyrim, Mobius Final Fantasy) 26/1/2017 - ilustracja #1

Hitman z dużą aktualizacją na premierę The Complete First Season

Studio Io-Interactive i firma Square Enix zapowiedziały, że równolegle z wydaniem pełnego pierwszego sezonu (The Complete First Season) Hitman doczeka się aktualizacji wprowadzającej nowy poziom trudności – Professional. Zaoferuje on większe wyzwanie, osiągnięte m.in. poprzez bardziej czujną SI, ograniczenie do jednego zapisu na misję, bardziej kompleksowe działanie kamer (których zresztą będzie więcej) czy redukcję liczby przebrań dostępnych dla Agenta 47. W zamian gracze będą otrzymywali unikalne nagrody i walczyli o miejsce w osobnym rankingu. Debiut pierwszego sezonu – i omawianej aktualizacji – nastąpi 31 stycznia.

Skyrim na Nintendo Switch dostanie wsparcie dla modów?

Pojawiła się przesłanka – wątła, ale zawsze – sugerująca, że The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na konsolę Nintendo Switch również zaoferuje wsparcie dla modów. Tak wynika z opisu produktu na stronie kanadyjskiego sklepu BestBuy – opisu, który już zniknął ze strony, ale został utrwalony przez pewnego czujnego użytkownika forum NeoGAF (poniżej). Ten sam użytkownik zauważył, że najpewniej mamy po prostu do czynienia z efektem operacji „kopiuj-wklej” względem opisów wersji na PS4 i XOne (usunięcie tekstu ze strony to potwierdza) – ale kto wie, może jednak w tekście znalazło się ujawnione przedwcześnie ziarno prawdy?

Wieści ze świata (SWAT 4, Hitman, Skyrim, Mobius Final Fantasy) 26/1/2017 - ilustracja #4

Mobius Final Fantasy – zachodnia premiera na PC 6 lutego

Firma Square Enix zapowiedziała zachodnią (steamową) premierę Mobius Final Fantasy w wersji PC na 6 lutego (w Japonii jest ona dostępna od listopada). Przypomnijmy, że mowa o grze jRPG w modelu free-to-play, która pierwotnie – w sierpniu ubiegłego roku – trafiła na urządzenia mobilne. Wydanie pecetowe jest takie samo jak pierwowzór ze smartfonów i tabletów, nie licząc faktu, że oferuje wsparcie dla wysokich rozdzielczości (do 4K) oraz płynność rozgrywki do 120 klatek na sekundę.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

więcej