Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka SWAT 4: The Stetchkov Syndicate (PC)

SWAT 4: Syndykat PC

SWAT 4: The Stetchkov Syndicate

Oficjalne rozszerzenie do taktycznej gry akcji SWAT 4, przedstawiającej działania elitarnej policyjnej jednostki do zadań specjalnych.

To jest dodatek do gry SWAT 4.

Akcji

PC Windows
Okładka SWAT 4: The Stetchkov Syndicate (PC)

producent: Irrational Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lutego2006

24lutego2006

pudełko PL

Pierwsze rozszerzenie do taktycznej gry akcji SWAT 4, przedstawiającej działania elitarnej policyjnej jednostki do zadań specjalnych. Jak wynika z podtytułu, fabuła dodatku opowiada o walce z syndykatem przestępczym rodziny Stetchkovów, który dostarcza na ulice coraz więcej nielegalnej broni oraz wszelakiego rodzaju narkotyków. W SWAT 4: The Stetchkov Syndicate na fanów serii czeka siedem nowych poziomów do przejścia, zarówno w trybie jedno jak i wieloosobowym. Co się tyczy tego drugiego, to możliwa jest kooperacja do 10 osób jednocześnie (dwie drużyny po 5 ludzi). Ponadto do dostępnych w podstawowej wersji trybów zabawy wieloosobowej doszedł jeden premierowy - Smash & Grab. Dużą nowością w tej dziedzinie jest także wbudowany mechanizm do komunikacji głosowej pomiędzy grającymi.

Autorzy ze studia Irrational Games wzbogacili opcje wydawania rozkazów podkomendnym, m.in. dzięki dodaniu funkcji Lidera w trybie kooperacji, która daje tylko jednej, wybranej osobie możliwość wydania rozkazów i dowodzenia całym zespołem. Addon zawiera też system śledzenia wyników graczy oraz globalny system rankingowy dla trybu multiplayer. Rozszerzono również asortyment broni i gadżetów, jakie mogą wykorzystywać zarówno policjanci z oddziałów SWAT, jak i przestępcy, o m.in. nowe snajperki czy wyrzutnię granatów gazowych. Udoskonalono procedury sztucznej inteligencji, co objawia się na przykład tym, że podejrzani nie czekają na kontakt wzrokowy z policją, by postawić tzw. „zasłonę ogniową” z karabinów, tylko po prostu na ślepo ostrzeliwują miejsce, z którego nachodzi SWAT, oraz tym, że nie możemy już pozostawiać obezwładnionych podejrzanych bez nadzoru, gdyż mogą się wymknąć i uciec, lub co gorsza ponownie chwycić za broń. W SWAT 4 raz pojmani gangsterzy uznawani byli za wykluczonych z dalszej gry („podejrzany zabezpieczony”).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 945 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SWAT 4: Syndykat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SWAT 4: Syndykat

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza), 2 GB HDD

SWAT 4: Syndykat - recenzja gry
SWAT 4: Syndykat - recenzja gry

Recenzja 14 kwietnia 2006, 12:14

Nowe uzbrojenie nie wnosi do zabawy nic ciekawego. To bardziej gadżety dla pasjonatów militariów, które stanowią tylko zamienniki dla tego, co widzieliśmy w podstawce. Oczywiście miło, że się pojawiły, ale niezbędne w żadnej misji nie są. Wyposażeniem koniecznym miał za to szansę stać się noktowizor. W praktyce znacznie wygodniejsza okazuje się jednak stara, dobra latarka. Nie licząc sytuacji, gdy chcemy pozostać niezauważonymi do ostatniej chwili (a taka potrzeba w Syndykacie praktycznie nie występuje), lepiej odpuścić sobie nowoczesny drobiazg. Dlaczego? Dla bezpieczeństwa, by przez bardzo niewyraźny, zielony obraz nie postrzelić zakładnika lub nawet policjanta. Flara to kolejna zabawka, bo przydać może się tylko do znakowania odwiedzonych już miejsc. Polecam wyłącznie ludziom o naprawdę słabej orientacji w terenie. Przydatna może okazać się za to ładownica, która pozwala przenosić więcej amunicji do broni głównej.