Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 25 września 2021, 09:10

autor: Adrian Werner

SWAT: Back to Los Angeles - nowa wersja taktycznego moda

Wyśmienity mod SWAT: Back to Los Angeles do SWAT 4 otrzymał nową wersję. Projekt zwiększa realizm i taktyczność rozgrywki, tak aby bardziej upodobnić grę do SWAT 3: Close Quarters Battle z 1999 roku.

Ukazała się nowa wersja SWAT: Back to Los Angeles, czyli jednej z najciekawszych wciąż rozwijanych modyfikacji do SWAT 4: The Stetchkov Syndicate. Aktualizacja opatrzona została numerem 1.5 i jej wydanie poprzedziły intensywne trzymiesięczne testy z udziałem społeczności graczy.

Celem moda jest przerobione gry tak, aby bardziej przypominała SWAT 3: Close Quarters Battle z 1999 roku. Fani serii do dzisiaj wykłócają się, która odsłona cyklu jest lepsza. Odpowiedzi na to pytanie niełatwo udzielić, gdyż „trójka” była bardziej realistyczną i taktyczną produkcją, podczas gdy kolejna część poszła lekko w stronę „arcade”, co dla wielu osób zwiększyło przyjemność z rozgrywki.

SWAT: Back to Los Angeles - nowa wersja taktycznego moda - ilustracja #1

SWAT: Back to Los Angeles stanowi więc ciekawy projekt, który próbuje połączyć lepszy silnik „czwórki” z bardziej hardkorowym podejściem trzeciej części cyklu. Aby to osiągnąć, gruntownie przerobiono system ekwipunku – dodano masę nowych typów uzbrojenia i pancerzy, a istniejące wcześniej zmodyfikowano, tak aby były bardziej realistyczne. Zarówno stróże prawa, jak i kryminaliści szybciej umierają, a wymiany ognia są błyskawiczne i brutalne. Wzmocniono granaty i podkręcono dynamikę akcji – policjanci oraz przestępcy poruszają się w szybszym tempie i łatwiej podejmują decyzje. Ulepszono także AI. Do tego projekt zbudowano na fundamentach Elite Force, czyli najważniejszego moda do SWAT 4, więc oferuje wszystkie jego ulepszenia. Back to Los Angeles jest jednak samodzielnym bytem, więc nie musicie mieć wcześniej zainstalowanego EF.

Wersja 1.5 moda przynosi sporo zmian. Podniesiono znaczenie pancerzy i dobierania różnych typów amunicji do konkretnych sytuacji. Pojawiły się także nowe rodzaje naboi. Ponadto zwiększono różnorodność wrogów – zarówno pod względem uzbrojenia, jak i archetypów AI decydujących o ich zachowaniach. Dodano też nowe komendy głosowe, pomagające w rozgrywkach multiplayer, i rozbudowano opcje modyfikowania wyglądu postaci podczas spotkań wieloosobowych.

SWAT: Back to Los Angeles to obecnie najszybciej rozwijający się mod do SWAT 4, który dysponuje liczną i aktywną społecznością. Jeśli więc lubicie taktyczne policyjne strzelanki, to warto zaznajomić się z tym projektem.

  1. SWAT: Back to Los Angeles – pobierz mod z naszego mirrora
  2. SWAT: Back to Los Angeles – oficjalna strona moda
  3. Oficjalny serwer moda na Discordzie