Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 4 września 2021, 09:48

autor: Adrian Werner

SWAT 4: Elite Force - nowa wersja najważniejszego moda do tej gry

Ukazała się wersja 7.1 modyfikacji Elite Force, czyli najważniejszego moda do taktycznej strzelanki SWAT 4. Przynosi ona wiele poprawek, jak również rozpoczyna proces ciekawych zmian, które mają utrudnić rozpoznawanie, które postacie na mapach stanowią zagrożenie.

Doczekaliśmy się wreszcie nowej wersji SWAT: Elite Force, czyli najważniejszej modyfikacji do SWAT 4: The Stetchkov Syndicate. Opatrzona została numerem 7.1 i jest to pierwsza aktualizacja tego projektu od ponad roku.

Wersja 7.1 przynosi masę zmian. Poprawia wiele błędów, zarówno tych z moda, jak i niedoróbek samej gry. Mocno ograniczono także przypadki zawieszania się modyfikacji oraz rozszerzono opcje konfigurowania uzbrojenia. Ponadto poprawiono wiele modeli i tekstur oraz ulepszono sztuczną inteligencję, zarówno przestępców, jak i policjantów.

Nowa edycja rozpoczyna również obiecujący proces zmian w klasyfikacji postaci na mapach. Poprzednio gdy zobaczyliśmy cywila, członkowie oddziału SWAT ogłaszali, że jest on nieuzbrojony, a gdy dostrzegli kryminalistę, określali go mianem podejrzanego. Po zainstalowaniu 7.1 ulega to zmianie. Przestępca musi mieć w rękach broń, aby uznano go za podejrzanego. W przeciwnym wypadku oznaczony zostanie jedynie jako nieuzbrojony. W przyszłości możemy liczyć na dalszy rozwój tego aspektu rozgrywki. Celem twórców moda jest, aby trudniej było na pierwszy rzut oka poznać, kto jest zagrożeniem, a kto nie, zwiększając tym samym realizm rozgrywki i czyniąc ją bardziej nieprzewidywalną.

Dalszy rozwój moda cieszy. Pomimo piętnastu lat na karku SWAT 4 pozostaje najważniejszą grą w swojej kategorii, ale sporo brakuje jej do ideału. Elite Force jest tak cenne, gdyż nie tylko usuwa najpoważniejsze problemy produkcji, ale także przywraca sporo z wyciętej z niej zawartości. Modyfikacja mocno ulepsza AI i wprowadza większą różnorodność postaci. Rozbudowuje również system wydawania rozkazów i dodaje nowe elementy.

Mod tak skutecznie naprawia grę, że stał się fundamentem, na którym swoje projekty buduje obecnie duża część społeczności moderskiej SWAT 4. Z ulepszeń Elite Force korzystają m.in. takie modyfikacje jak SEF First Responders czy Back to Los Angeles.

Na koniec warto wspomnieć, że główny twórca Elite Force od kilku lat pracuje nad komercyjną grą w stylu SWAT 4 zatytułowaną Ready or Not.

  1. SWAT 4 – pobierz mod z naszego mirrora
  2. SWAT 4: Elite Force – oficjalna strona moda
  3. Profil modyfikacji w serwisie GitHub