Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Psychonauts in the Rhombus of Ruin (PC)

Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Poboczna odsłona popularnej serii platformowej, zapoczątkowanej przez studio Double Fine Productions w 2005 roku, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | humorystyczne | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Psychonauts in the Rhombus of Ruin (PC)

data premiery gry:

21lut2017

PS4

19kwi2018

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psychonauts in the Rhombus of Ruin na PC i PS4 (tytuł przeznaczony jest na okulary rzeczywistości wirtualnej) to kolejna odsłona serii Psychonauts, zapoczątkowanej w 2005 roku grą platformową o tym samym tytule. Za produkcję odpowiada studio Double Fine, znane z takich projektów jak Grim Fandango Remastered, Broken Age, Stacking czy też Brutal Legend.

Fabuła

Akcja Psychonauts in the Rhombus of Ruin rozpoczyna się praktycznie w momencie zakończenia „jedynki”. Truman Zanotto, szef Psychonaut, został porwany, więc na ratunek wyrusza mu specjalna ekipa z Razem, który został uznany za świetnego PSI-Cadeta, oraz Lili. Tym samym produkcja stanowi swego rodzaju pomost łączący część pierwszą z Psychonauts 2.

Mechanika

W odróżnieniu od pierwszej części, Psychonauts in the Rhombus of Ruin nie jest grą platformową, a pierwszoosobową przygodówką. Tytuł można porównać do klasycznych point-and-clicków, w których przemierzamy kolejne lokacje, rozwiązując po drodze napotkane łamigłówki. W tym przypadku jest podobnie, choć główny bohater nie może się poruszać i zawsze stoi w miejscu. Nie oznacza to jednak, że przez całą grę nigdzie się nie ruszamy – zamiast tego używamy specjalnej mocy, pozwalającej widzieć świat oczami innych postaci. Przydaje się to w pokonywaniu problemów, aktywowaniu kolejnych wydarzeń i popychaniu historii do przodu. Oprócz tego Raz potrafi też korzystać m.in. z telekinezy, dzięki której może np. przenosić przedmioty.

Kwestie techniczne

Do produkcji Psychonauts in the Rhombus of Ruin na platformę PC i PS4 wykorzystano technologię Unreal Engine 4, a więc jeden z najpopularniejszych, ogólnodostępnych silników autorstwa firmy Epic Games.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Klasyfikacja PEGI Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Battlefield 1, Tony Hawk's / Skate, Konami, Yooka-Laylee, Psychonauts in the Rhombus of Ruin) 31/1/2017
Wieści ze świata (Battlefield 1, Tony Hawk's / Skate, Konami, Yooka-Laylee, Psychonauts in the Rhombus of Ruin) 31/1/2017

wiadomość31 stycznia 2017

Dziś piszemy o nadchodzącym publicznym serwerze testowym (CTE) Battlefielda 1, możliwych nowych odsłonach serii Tony Hawk’s i Skate, wynikach finansowych Konami za II, III i IV kwartał 2016 roku, prawdopodobnym wydaniu na PS4 czterech klasycznych gier z PS2 z katalogu THQ Nordic, złotym statusie gry Yooka-Laylee oraz dacie premiery Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Psychonauts in the Rhombus of Ruin kolejną grą na PlayStation VR
Psychonauts in the Rhombus of Ruin kolejną grą na PlayStation VR

wiadomość6 grudnia 2015

Studio Double Fine niedawno ujawniło, że zamierza stworzyć grę Psychonauts 2, a wczoraj zapowiedziało Psychonauts in the Rhombus of Ruin - tytuł przeznaczony na PlayStation VR. Akcja produkcji rozegra się tuż po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części serii.

PS4
PC