Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2017, 17:25

autor: Draug

Wieści ze świata (Battlefield 1, Tony Hawk's / Skate, Konami, Yooka-Laylee, Psychonauts in the Rhombus of Ruin) 31/1/2017

Dziś piszemy o nadchodzącym publicznym serwerze testowym (CTE) Battlefielda 1, możliwych nowych odsłonach serii Tony Hawk’s i Skate, wynikach finansowych Konami za II, III i IV kwartał 2016 roku, prawdopodobnym wydaniu na PS4 czterech klasycznych gier z PS2 z katalogu THQ Nordic, złotym statusie gry Yooka-Laylee oraz dacie premiery Psychonauts in the Rhombus of Ruin. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 wkrótce otrzyma publiczny serwer testowy (CTE)

Studio DICE potwierdziło, że dochowa wierności tradycji i w ręce użytkowników gry Battlefield 1 odda wkrótce Community Test Environment (CTE) – czyli publiczny serwer testowy, na którym będzie można wypróbować nowości z opracowywanych aktualizacji, by dzielić się z deweloperem uwagami na ich temat. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy CTE, ale można już rejestrować się do udziału w testach – tutaj znajdziecie instrukcję dla pecetowców (posiadacze konsol zostaną zaproszeni do „społecznościowego środowiska testowego” nieco później). Tylko pamiętajcie – opcja ta jest zarezerwowana dla osób, które nabyły przepustktę Premium.

Powstają nowe odsłony serii Tony Hawk’s Pro Skater i Skate?

W ostatnim czasie wypłynęły ekscytujące informacje dla fanów gier o jeździe na deskorolce. Po pierwsze, w rozmowie z serwisem Jenkem Magazine legendarny Tony Hawk zdradził, że planuje nową grę. Niestety, nie ujawnił na jej temat nic poza tym, że już nie współpracuje przy niej z Activision (co może sugerować, że marka Tony Hawk’s Pro Skater została sprzedana albo że kolejny tytuł nie będzie jej reprezentował).

Po drugie, Daniel Lingen, community manager firmy Electronic Arts, opublikował na Twitterze post o krótkiej, ale jakże znaczącej treści: „#skate4”. Nie sposób traktować czegoś takiego jak oficjalnej zapowiedzi długo oczekiwanej kolejnej odsłony serii Skate, ale jednocześnie trudno uwierzyć, by post pojawił się ot tak, przypadkiem.

Wyniki finansowe Konami za II, III i IV kwartał 2016 roku

W okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku firma Konami uzyskała przychód w wysokości 1,44 miliarda dolarów, z czego zysk operacyjny wyniósł ok. 260 milionów USD (prawie o 70% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem). Najwięcej pieniędzy spółka zarabia w segmencie „cyfrowej rozrywki”, który obejmuje przede wszystkim gry mobilne.

Seria Summoner, Panzer Elite Action i Alter Echo trafią na PS4?

Z dodanych niedawno rekordów w bazie organizacji PEGI wynika, że na PlayStation 4 zmierzają kolejne cztery klasyczne gry z PlayStation 2. Mowa o dwóch odsłonach RPG-owej serii Summoner (2000–2002), czołgowej strzelance Panzer Elite Action: Fields of Glory (2006) i trzecioosobowej grze akcji Alter Echo (2003). Najpewniej mielibyśmy do czynienia nie z remasterami, lecz z prostymi portami (podobnie jak w przypadku udostępnionych w PlayStation Store na przestrzeni ostatnich lat tytułów firmy Rockstar Games, np. The Warriors). Wszystkie wymienione pozycje pochodzą z katalogu wydawniczego firmy THQ Nordic (do którego trafiły na skutek przejmowania własności nieistniejących już spółek THQ i JoWood).

Panzer Elite Action: Fields of Glory. - Wieści ze świata (Battlefield 1, Tony Hawk's / Skate, Konami, Yooka-Laylee, Psychonauts in the Rhombus of Ruin) 31/1/2017 - wiadomość - 2017-01-31
Panzer Elite Action: Fields of Glory.

Yooka-Laylee – złoty status i wersja na Nintendo Switch

Studio Playtonic Games ogłosiło, że jego debiutancka produkcja – składająca hołd kultowej serii Banjo-Kazooie platformówka 3D pt. Yooka-Laylee – osiągnęła złoty status. Tym samym premierze ustalonej na 11 kwietnia już raczej nic nie grozi.

Warto jeszcze wspomnieć o drobnym zamieszaniu, jakie wynikło ostatnio wokół jednej z wersji konsolowych gry – twórcy zrezygnowali z wersji na Wii U, postanawiając zamiast tego przygotować swoje dzieło w wersji na Nintendo Switch. Jeśli jakimś przypadekim zdarzyło Wam się wesprzeć Yooka-Laylee na Kickstarterze w 2015 roku i zażyczyliście sobie wtedy wersji na Wii U, tutaj dowiecie się, na co możecie wymienić to zamówienie (możecie tam zajrzeć również, jeśli wybraliście wersję na PS4 lub XOne; pecetowcy nie mają po co).

Psychonauts in the Rhombus of Ruin wyjdzie 21 lutego

Studio Double Fine Productions ujawniło, że 21 lutego zadebiutuje gra Psychonauts in the Rhombus of Ruin – poboczna odsłona serii Psychonauts, tworzona ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4 i goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Ogłoszeniu towarzyszyło udostępnienie nowego, 360-stopniowego zwiastuna tego tytułu:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: