Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXBOXPS2
Okładka Panzer Elite Action (PC)

Panzer Elite Action: Pola Chwały

Panzer Elite Action | Panzer Elite Action: Fields of Glory

Panzer Elite Action to gra akcji z fabułą osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Podobnie jak w poprzedniej produkcji spod znaku Panzer Elite, gracz ma możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu.

Symulacje | czołgi

Okładka Panzer Elite Action (PC)

data premiery gry:

7kwi2006

PC

2cze2006

XBOX

4sie2006

PS2

Panzer Elite Action to gra akcji z fabułą osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Podobnie jak w poprzedniej produkcji spod znaku Panzer Elite, gracz ma możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu, a dokładniej trzech dowódców, ponieważ po kolei prowadzimy do boju czołgi zarówno sprzymierzonych (Armia Czerwona, Armia Amerykańska) jak i nazistów.

Gra udostępnia nam trzy kampanie. Jako dowodzący czołgiem wchodzącym w skład pancernych zagonów niemieckich bierzemy udział w Blitzkriegu we Francji i Polsce, następnie przenosimy się na front wschodni i na własnej skórze przekonujemy się jak wyglądała bitwa o Stalingrad. Wcielamy się również w członka Armii Czerwonej oglądającego wspomnianą bitwę z drugiej strony i biorącego w niej czynny udział, aby po zwycięskiej obronie Stalingradu zmierzyć się z pancerną potęgą Niemiec pod Kurskiem. Ostatnia kampania pozwala nam wczuć się w rolę dowódcy czołgu amerykańskiego, który jak można się spodziewać walczy w Normandii podczas D-Day. Następnie koleje losu rzucają go pod Bocage, Arnheim, Bulge, a kampanię kończy zwycięskie przekroczenie Renu.

Gra oferuje m.in. ponad 15 rodzajów czołgów, skomplikowane algorytmy sztucznej inteligencji odpowiedzialne za działanie lotnictwa, piechoty oraz innych pojazdów, całkowicie zniszczalne otoczenia oraz wciągającą fabułę. Od strony wizualnej twórcy zaproponowali nam funkcjonalności oferowane przez karty graficzne obecnej generacji, w tym m.in. T&L oraz różnorodne efekty graficzne, takie jak zmienny cykl dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 404 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Panzer Elite Action: Pola Chwały

Klasyfikacja PEGI Panzer Elite Action: Pola Chwały

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Panzer Elite Action: Fields of Glory

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256MB (Geforce 6600 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP

Panzer Elite Action: Pola Chwały - recenzja gry
Panzer Elite Action: Pola Chwały - recenzja gry

Recenzja 29 czerwca 2006, 12:41

Pierwszą uwagę co do spraw technicznych związanych z tą produkcją zebrać można już w trakcie instalacji, wywołującej żywiołową reakcję ze strony programów antywirusowych. WTF? Ciężko rzec, ale w moim przypadku czasowe zdjęcie zabezpieczenia („będę się kontrolować, kochanie”) było jedynym wyjściem, by grę zainstalować i uruchomić. Swoje 3 grosze wrzuca tu także uwielbiany przez wszystkich Starforce, czyli najbardziej uciążliwy system antypiracki, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. I tak mieszane odczucia towarzyszące włączaniu gry zostają więc dodatkowo posypane pieprzem dzięki 30-sekundowej procedurze weryfikacji oryginalności płyty. Urgh.

PC
XBOX
PS2