Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDPC
Okładka Potion Explosion (AND)
OkładkaPotion Explosion (AND)

Potion Explosion

Gra logiczna typu "połącz 3 elementy", stanowiąca adaptację popularnej planszówki o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada studio Clangore. Gracze trafiają do Magicznej Akademii Horribilorum, a ich zadaniem jest warzenie coraz bardziej skomplikowanych eliksirów.

Logiczne | fantasy | planszowe | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Potion Explosion Premiera

25sty2017

AND

26sty2017

iOS

16maj2018

PC

Potion Explosion to wydana na platformę PC, AND i iOS gra logiczna. Opracowało ją studio Clangore, a wydała firma Asmodee Digital. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Projekt stanowi cyfrową adaptację popularnej planszówki Potion Explosion autorstwa firmy Horrible Games. Gra przenosi nas do szkoły znanej jako Magiczna Akademia Horribilorum, a cała zabawa obraca się wokół lekcji warzenia eliksirów. My wcielamy się w uczniów dopiero rozpoczynających naukę w tej dziedzinie. Początkowo dostajemy więc do sporządzenia najprostsze mikstury, ale gdy już je opanujemy, zaczynamy otrzymywać coraz bardziej skomplikowane przepisy.

Mechanika

W wydanym na PC, AND i iOS Potion Explosion warzenie eliksirów zostało zrealizowane w formie gry logicznej. W jej ramach musimy starannie podążać za przepisami, właściwie wybierając składniki spośród masy wrzucanych na planszę. Usuniecie jednego z nich powoduje, że wszystkie powyżej spadają o jedną pozycję w dół, zmieniając ułożenie całości. Natomiast zetknięcie się przynajmniej dwóch tego samego typu skutkuje eksplozją, co jednak nie powoduje uszkodzenia wywołujących ją składników – wciąż są one transportowane do pojemnika z miksturą.

Rozgrywkę utrudnia fakt, że mamy ograniczoną ilość miejsca w zbiorniku, gdzie mieszamy eliksir. Cała zabawa obraca się więc wokół starannego planowania reakcji łańcuchowych.

Tryby gry

Potion Explosion pozwala na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, gdzie możemy wybrać przeciwnika spośród trzech postaci o różnych poziomach umiejętności oraz stylach rozgrywki. Dostępna jest również opcja multiplayer, zapewniająca okazję do zmierzenia się z graczami z całego świata. Wyniki tych potyczek są potem uwzględniane w stale aktualizowanych sieciowych rankingach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Potion Explosion: Odpowiednia dla każdego wieku.

Potion Explosion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 365 MB HDD
  • Windows XP SP2
iOS
AND
PC