Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Potion Explosion (iOS)

Potion Explosion

Gra logiczna typu "połącz 3 elementy", stanowiąca adaptację popularnej planszówki o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada studio Clangore. Gracze trafiają do Magicznej Akademii Horribilorum, a ich zadaniem jest warzenie coraz bardziej skomplikowanych eliksirów.

Logiczne | fantasy | planszowe | multiplayer | połącz trzy elementy

Okładka Potion Explosion (iOS)

data premiery gry:

25sty2017

AND

26sty2017

iOS

16maj2018

PC

Potion Explosion to wydana na platformę PC, AND i iOS gra logiczna. Opracowało ją studio Clangore, a wydała firma Asmodee Digital. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Projekt stanowi cyfrową adaptację popularnej planszówki Potion Explosion autorstwa firmy Horrible Games. Gra przenosi nas do szkoły znanej jako Magiczna Akademia Horribilorum, a cała zabawa obraca się wokół lekcji warzenia eliksirów. My wcielamy się w uczniów dopiero rozpoczynających naukę w tej dziedzinie. Początkowo dostajemy więc do sporządzenia najprostsze mikstury, ale gdy już je opanujemy, zaczynamy otrzymywać coraz bardziej skomplikowane przepisy.

Mechanika

W wydanym na PC, AND i iOS Potion Explosion warzenie eliksirów zostało zrealizowane w formie gry logicznej. W jej ramach musimy starannie podążać za przepisami, właściwie wybierając składniki spośród masy wrzucanych na planszę. Usuniecie jednego z nich powoduje, że wszystkie powyżej spadają o jedną pozycję w dół, zmieniając ułożenie całości. Natomiast zetknięcie się przynajmniej dwóch tego samego typu skutkuje eksplozją, co jednak nie powoduje uszkodzenia wywołujących ją składników – wciąż są one transportowane do pojemnika z miksturą.

Rozgrywkę utrudnia fakt, że mamy ograniczoną ilość miejsca w zbiorniku, gdzie mieszamy eliksir. Cała zabawa obraca się więc wokół starannego planowania reakcji łańcuchowych.

Tryby gry

Potion Explosion pozwala na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, gdzie możemy wybrać przeciwnika spośród trzech postaci o różnych poziomach umiejętności oraz stylach rozgrywki. Dostępna jest również opcja multiplayer, zapewniająca okazję do zmierzenia się z graczami z całego świata. Wyniki tych potyczek są potem uwzględniane w stale aktualizowanych sieciowych rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Potion Explosion

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Potion Explosion

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 365 MB HDD, Windows XP SP2

Potion Explosion - rozpoczęło się mobilne warzenie magicznych eliksirów
Potion Explosion - rozpoczęło się mobilne warzenie magicznych eliksirów

wiadomość29 stycznia 2017

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Potion Explosion, czyli oparta na popularnej planszówce gra logiczna obracająca się wokół warzenia magicznych eliksirów.

iOS
AND
PC