Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Angry Birds Fight! (iOS)
OkładkaAngry Birds Fight! (iOS)

Angry Birds Fight!

Osadzony w uniwersum cyklu Angry Birds miks gry logicznej typu match-3 z elementami prostego RPG, wzorowany na popularnej serii Puzzle Quest. Angry Birds Fight!

Logiczne | elementy RPG | 2D | elementy strategiczne | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Fight! Premiera

11cze2015

AND iOS

Gry podobne do Angry Birds Fight!

Puzzle Quest 2

Potion Explosion

Gems of War

Angry Birds Fight! jest kolejną odsłoną bestsellerowej serii Angry Birds, wychodzącą poza jej główny nurt (wzorem Angry Birds Epic oraz Angry Birds Stella POP). Tym razem mamy do czynienia z hybrydą gry logicznej typu match-3 z prostym RPG, przywodzącą na myśl takie produkcje jak Puzzle Quest i 10000000. Grę, przeznaczoną na urządzenia z systemem Android, wyprodukowało fińskie studio Rovio Mobile.

W przeciwieństwie do dotychczasowych, w głównej mierze solowych gier z serii, w Angry Birds Fight! spory nacisk położono na zmagania przez sieć. Gracze z całego świata wyzywają się na wściekłe pojedynki, polegające na układaniu ptaków w grupy liczące trzy i więcej elementów, ładowaniu w ten sposób kolejnych ataków (w wyznaczanym czasie) i pozbawianiu przeciwnika punktów życia. Do udziału w zabawie zachęcają dobrze skonstruowane, globalne rankingi oraz statystyki, podsumowujące dotychczasowe dokonania użytkownika.

W zamian za zwycięstwa użytkownik otrzymuje punkty doświadczenia, rozwija postać, odblokowuje kolejne umiejętności. Uzyskuje też nagrody w postaci akcesoriów oraz monet, umożliwiających zakup bardziej efektywnego ekwipunku (broń, zbroje, hełmy itp.). Poza tym w miarę odnoszenia kolejnych sukcesów odblokowuje kolejnych bohaterów, a także ulepsza i rozbuduje łajbę, którą przemieszcza się pomiędzy wyspami, z których złożony jest świat gry. Wszystko to zaserwowane zostało w typowym dla serii Angry Birds, kreskówkowym stylu graficznym, uwzględniającym ładnie animowane pojedynki.

Minirecenzja Angry Birds Fight! – niezły miks RPG-a i układanki typu match-3

PLUSY:
  1. Mechanika match-3 połączona z elementami RPG i marką Angry Birds w praniu wypada bardzo dobrze;
  2. Gra bogata w zawartość (m.in. różne postacie odblokowywane z biegiem czasu, walki w statkach z potężnymi świnkami, mnóstwo rzeczy do zdobycia itd.).
MINUSY:
  1. Matchmaking nie zawsze dobrze dobiera przeciwników;
  2. Irytujący jak zawsze system energii;
  3. Wypadające wyposażenie jest niezbalansowane.

Seria Angry Birds jest doskonale znana każdemu miłośnikowi urządzeń mobilnych. Po sporej ilości odsłon opierających się na tych samych zasadach, firma Rovio w końcu zaczęła kombinować z marką, dostarczając na rynek chociażby RPG Angry Birds Epic, logiczno-budowlane Bad Piggies, czy też strzelankę Angry Birds Transformers. Kolejnym eksperymentem jest Angry Birds Fight!

Wbrew nazwie, nie mamy do czynienia z bijatyką, lecz produkcją logiczną typu match-3, okraszoną elementami RPG i skupiającą się na zabawie w multiplayerze. Gameplay w pierwszej fazie polega na układaniu ptaków w ten sam sposób, w jaki łączymy kolorowe elementy np. w Candy Crush Saga. Dzięki temu zyskujemy na sile ataku oraz wzmacniamy swoją obronę. Następnie ptaki walczą same w krótkiej potyczce, a my albo wygrywamy, albo przegrywamy, w zależności od tego jak poszło nam układanie, jakim wyposażeniem dysponujemy i jaki posiadamy poziom danego ptaka.

Druga część zabawy to ulepszanie bohaterów. Podczas pojedynków zdobywamy bowiem rozmaite bronie, ciuchy i gadżety, wpływające na nasze zdolności. W specjalnym menu obdarzamy ptaki posiadanymi rzeczami, które dodatkowo możemy rozwijać u kowala za złoto. Ponadto dzięki diamentom da się odblokowywać wyjątkowe, losowe przedmioty. Wszystko to uzupełniają jeszcze walki statków, odbywające się na podobnych zasadach, co zwykłe potyczki.

Rozgrywka jest ciekawa, emocjonująca i przyjemna, ale Angry Birds Fight! ma pewne wady. Większość potyczek toczymy z innymi graczami, jednak matchmaking nie jest zbyt dokładny i na porządku dziennym są sytuacje, w których mierzy się gracz na poziomie 6 z tym na poziomie 13. Zdobywane wyposażenie również nie zawsze odpowiada levelowi postaci, więc zdarzają się sytuacje, ze niskopoziomowa postać zadaje potężne obrażenia, nieosiągalne dla przeciwnika na wyższym poziomie, gdyż udało się jej wylosować ekstra broń. Łatwo też odczuć, że gracze płacący mają sporą przewagę nad tymi, którzy grają tylko czasami i za darmo.

Krótko pisząc, rozgrywka w Angry Birds Fight! czasami nieco za bardzo opiera się na szczęściu, ale mimo wszystko i tak jest pozycja warta uwagi i doskonale spełniająca założenia gier mobilnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Angry Birds Fight!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Angry Birds Fight! Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS